سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

حفاری در نواحی مرزی لایه‌های نفتی میدان پارس جنوبی آغاز می شود

حفاری در لایه‌های نفتی میدان پارس جنوبی از بهار سال آینده و با شروع حفاری در نواحی مرزی B و C کلید می‌خورد.

موسی سوری در گفت و گو با خبرنگار شانا با اشاره به واگذاری حفاری چاه‌های توصیفی این لایه‌ها در هفته‌های گذشته اظهار کرد: نخستین گام در این بخش، تخمین توان تولید لایه‌های تولیدی است که از اردیبهشت ۹۱ عملیات حفاری در این لایه‌ها با استقرار یک دکل حفاری آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه علاوه بر توسعه میدان گازی پارس جنوبی جبهه های جدید کاری برای شرکت نفت و گاز پارس ایجاد شده است، افزود: در این زمینه حوزه های کاری گسترده ای در میدان های پارس شمالی، گلشن، فردوسی و دیگر میدان ها وجود دارد که در برنامه های توسعه ای شرکت نفت و گاز پارس تعریف شده است.

حفاری در فازهای ۱۴ و ۱۷ و ۱۸ مطابق برنامه است

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس که هفته گذشته از شرکت ملی حفاری ایران بازدید کرد، درباره کمیت و کیفیت اجرای پروژه های حفاری در میدان گازی پارس جنوبی به وسیله ناوگان شرکت ملی حفاری ایران توضیح داد: فعالیت های این شرکت در سطح استانداردهای بین المللی است و کمیت و کیفیت خدمات ارائه شده مورد تایید است.

وی ادامه داد: در فازهای ۹ و ۱۰ که حفاری چاه های آن به عهده شرکت ملی حفاری ایران است، کیفیت کار مطلوب است و جهادگران و متخصصان این شرکت به نحو احسن کار را انجام می دهند.

سوری با اشاره به مجموعه قراردادهایی که شرکت ملی حفاری ایران با شرکت نفت و گاز پارس دارد، افزود: حفاری در فازهای ۱۷، ۱۸ در حال انجام است و مطابق با برنامه زمان بندی ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس افزود: در فاز ۱۴ نیز یک دکل دریایی شرکت ملی حفاری ایران در حال حفاری چاه های توصیفی است و با بارگیری و حمل جکت فاز ۱۴ عملیات حفاری چاه های توسعه ای نیز در آینده کلید می خورد.

وی با اشاره به ارکان سه گانه مدیریت پروژه شامل زمان، کیفیت و هزینه افزود: خدمات شرکت ملی حفاری ایران از نظر زمان و کیفیت به نحو مطلوب ارائه و در بحث هزینه ها نیز طبق قرارداد انجام می شود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به همراه معاونان و مدیران ارشد این شرکت در سفر یکروزه به اهواز، از شرکت ملی حفاری ایران بازدید کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۰۷۲۸۴ بازدید