سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

حذف کامل نظام پیمانکاری و تبدیل وضعیت آنها به نیروهای قرارداد معین در دستور کار قرار گرفته است.

وزیر نفت می گوید: بر اساس نگاه عدالت محوری دولت حذف کامل نظام پیمانکاری و تبدیل وضعیت آنها به نیروهای قرارداد معین در دستور کار قرار گرفته است. 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رستم قاسمی؛ وزیر نفت روز گذشته ( دوشنبه ۲۶ دی ماه) در حاشیه جشنواره پژوهش و فناوری صنعت نفت در جمع خبرنگاران با تاکید بر حذف کامل نظام پیمانکاری و تبدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری به قرارداد معین، گفت: این تصمیم بنا به دستور ریاست جمهوری و نگاه عدالت محوری دولت نهم و دهم اتخاذ شده است.

وی ادامه داد: در سطح صنعت نفت تعداد زیادی نیرو وجود دارد که به عنوان نیروهای شرکتی نامگذاری شده اند، طبق برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی وزارت نفت بخشی از این نیروها با اولویت خط مقدم صنعت نفت در مناطق عملیاتی، سکوها و مراکز ستادی به نیروهای مدت معین در صنعت تبدیل وضعیت شوند.

وزیر نفت تصریح کرد: برخی از نیروها، تبدیل وضعیتشان به صورت مستقیم وجود ندارد به همین جهت وزارت نفت نیروهای پیمانکاری را حذف و به شکل تعاونی که متعلق به کارکنان نفت است، قرارداد منعقد می کند.

نرخ اوراق سلف نفتی در مرحله نهایی شدن

قاسمی در خصوص اوراق سلف نفتی نیز خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه فروش اوراق مشارکت با مشکلات و محدودیت هایی مواجه بود، فروش اوراق سلف نفتی در دستور کار قرار گرفت.

وی عنوان کرد: وزارت نفت با وزارت امور اقتصادی و داریی در حال مذاکره برای نهایی کردن نرخ سود اوراق سلف است که به زودی اعلام خواهد شد.

پژوهش در صنعت نفت وارد مرحله اجرایی می شود

وزیر نفت با بیان اینکه وزارت نفت امروز در حال یک تحول اساسی است و لازمه تحول اساسی، فعالیت بنیادی است، افزود: در صنعت نفت نگاه ویژه برای رسیدن به خود کفایی کامل شده است به همین جهت در زمینه ساخت تجهیزات و کارهای بنیادی بین موسسات پژوهشی کشور و مجموعه صنعت نفت از جمله دانشگاه های کشور، پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت های تابعه وزات نفت توافقاتی انجام شد که امید است در یک پروسه زمانی کوتاه صنعت نفت کشور به خود کفایی برسد.

این عضو کابینه دولت خاطر نشان کرد: امروز قطب بندی و خوشه بندی که از حدود دو سال پیش در صنعت نفت آغاز شده بود پایان پذیرفته و تمهیدات اجرایی آن آغاز شده است این در حالی است که وزارت نفت تمایل دارد که از توان پژوهشی داخلی استفاده شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۵۸۴۲۵ بازدید