سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

ورود ۱۸۸ خودروی سبک و سنگین جدید به ناوگان شرکت ترابری نفت

مدیرعامل شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت از ورود ۱۸۸ دستگاه خودروی سبک و سنگین جدید به ناوگان این شرکت در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مراد کمالی، مدیرعامل شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت از ورود ۱۸۸ دستگاه خودروی سبک و سنگین جدید به ناوگان این شرکت در سال جاری خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۵ دستگاه کامیون کشنده پیشرفته است که برای پشتیبانی از تولید و جابجایی دستگاه های فرآورش سیار نفت (MOT) و کامیون های چاه پیمایی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود: ۱۹ دستگاه خودروی سواری سمند LX سال، ۴۳ دستگاه وانت دو کابین جدید، ۱۰ دستگاه اتوبوس ولو B9R و ۳۰ دستگاه خودروی کمک دار سوزوکی گراند ویتارا دیگر خودروهایی است که با هدف نوسازی و تجهیز ناوگان ترابری نفت تامین شده است.

کمالی با اشاره به نقش شرکت خدمات ترابری در پشتیبانی از تولید نفت در مناطق نفت خیز جنوب اظهار داشت: در این راستا ۳۸ دستگاه تریلر رولردار ویژه حفاری، ۵ دستگاه کامیون بالابر، ۵ دستگاه تانکر آب آشامیدنی، ۱۰ دستگاه تانکر ۱۶۰۰۰ لیتری حمل گل روغنی، ۳ دستگاه خودروی سنگین آتش نشانی، و دستگاه کمرشکن سه محور ویژه عملیات و یک دستگاه کمرشکن حمل لوله مغزی در برنامه خرید این شرکت قرار دارد.

مدیرعامل شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت با بیان این که طراحی ساخت دستگاه کمرشکن از سوی متخصصان این شرکت انجام شده است گفت: این دستگاه برای حمل لوله مغزی سیار طراحی و ساخت آن به یک شرکت داخلی واگذار شده و در مرحله تحویل است.

وی افزود: نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل متناسب با افزایش ماموریت های محوله در اولویت برنامه های شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت قرار دارد.

کمالی توضیح داد: این شرکت هم اکنون ۲ هزار و ۹۰۴ دستگاه انواع خودرو سبک، سنگین، اتوبوس و مینی بوس و ماشین آلات سیار ساختمانی در اختیار دارد که با خرید دستگاه های جدید به۳ هزار و ۹۲ دستگاه افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت افزود: این شرکت یکی از شرکت های بزرگ حمل و نقل کشور است که در مراحل پشتیبانی از تولید نفت، سوخت رسانی و حمل مواد شیمیایی به دکل های حفاری، جابجایی لوله های جداری، آب صنعتی و آشامیدنی مورد نیاز تاسیسات و انشعاب گیری از خطوط لوله جریانی انتقال نفت انجام وظیفه می کند.

وی ادامه داد: این شرکت در کنترل حوادث پیش بینی نشده مانند فوران چاه ها و آتش سوزی خطوط لوله و تاسیسات نقش ارزنده ای دارد که نمونه آن را در کنترل آتش سوزی خط لوله قلعه نار به اهواز در سال جاری، مهار فوران چاه ۲۴ نفت شهر در سال گذشته و حادثه فوران چاه ۱۰۴ مارون در سال ۱۳۸۸ شاهد بوده ایم.

کمالی گفت: این شرکت ماهانه بیش از ۱۵ میلیون لیتر گازوئیل و روزانه ۱۵ هزار نفر مسافر را جابجا می کند که با تلاش جهادی و تفکر بسیجی کارکنان میسر می شود.

وی یادآور شد: تمامی فعالیت های این شرکت با رعایت مقررات ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) انجام می شود و کمترین وقوع حوادث را در این شرکت شاهد هستیم.

کمالی با بیان این که  شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت به همراه نیروهای ترابری شرکتهای بهره بردار ۵ هزار نفر نیروی رسمی و غیر رسمی دارد گفت: آموزش نیروی انسانی در اولویت برنامه های این شرکت قرار دارد.

وی با اشاره به نقش آفرینی ترابری نفت در دفاع مقدس اظهار داشت: این شرکت ۱۵ شهید و ۸۵ جانباز تقدیم اسلام و انقلاب کرده است و ۲ سوم کارکنان آن عضو بسیج هستند.

بر اساس این گزارش، شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت یکی از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است که در سال ۱۳۸۲ تاسیس شد و پیش از آن به عنوان اداره کل ترابری مناطق نفت خیز جنوب فعالیت داشت.

این شرکت با دارا بودن ساختار سازمانی متشکل از ۶ مدیریت شامل مدیریت‌های عملیات، تعمیرات و پشتیبانی، امور فنی و مهندسی، منابع انسانی، مالی و بازرگانی و چهار واحد ستادی شامل امور حقوقی و قراردادها، روابط عمومی، ایمنی، بهداشت و محیط زیست و حراست از جمله شرکت های بزرگ حمل و نقلی با نیروی انسانی آموزش دیده و کارآمد در کشور است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۲۲۹۰۸ بازدید