سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

جذب ۵۸۰۰ نفر در وزارت نفت طی ۲۲ ماه گذشته

معاون سابق توسعه منابع انسانی وزارت نفت اعلام کرد: طی ۲۲ ماه اخیر که مسئولیت توسعه منابع انسانی را در وزارت نفت بر عهده داشتم، پنج هزار و ۷۷۲ نفر جذب این وزارتخانه شدند.

به گزارش علیرضا میرمحمدصادقی؛ معاون سابق توسعه منابع انسانی وزارت نفت، دیروز در  حاشیه مراسم معرفی سرپرست معاونت منابع انسانی وزارت نفت در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران،  با بیان این مطلب افزود: برنامه ریزی مدون و جامع برای جبران عقب ماندگی های دهه گذشته، افزایش بهره وری نیروی انسانی، دستیابی به سازمانی دانش محور و مواردی از این دست، از جمله اهدافی بودند که در حوزه منابع انسانی از سوی وزیر نفت سابق مورد تاکید بودند و خرسندم که تمامی فعالیت های انجام شده در معاونت توسعه منابع انسانی وزارت نفت طی ۲۲ ماه اخیر در همین راستا بوده است.

وی با بیان اینکه آثار ایجاد تحول در بخش منابع انسانی پس از مدتی نمایان می شود، تصریح کرد: کارهای بسیاری در این معاونت صورت گرفته است که نتیجه این کارها و تحولات به تدریج در آینده مشخص خواهد شد.

میرمحمدصادقی گفت: هم اکنون ۱۵ درصد از نیروی انسانی وزارت نفت دارای مدارک تحصیلی فوق دیپلم و ۳۸٫۵ درصد دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر هستند؛ همچنین از پنج هزار و ۷۷۲ نفری که طی حدود ۲ سال اخیر جذب شده اند ۲۱ درصد فوق دیپلم و ۴۷ درصد دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر بوده اند.

وی با اشاره به اعلام نتایج آزمون استخدامی اخیر صنعت نفت در هفته جاری اظهار داشت: جذب دانش آموختگان ممتاز دانشگاه ها نیز از مواردی است که همواره در صنعت نفت مورد تاکید بوده است به طوریکه از مجموع سه هزار و ۴۲۷ نفر دانش آموخته­ی ممتاز جذب شده در این وزارتخانه طی ۱۰ سال گذشته، حدود ۹۰۰ نفر از آنها طی ۲۲ ماه اخیر جذب وزارت نفت شده اند.

معاون سابق توسعه منابع انسانی وزارت نفت با بیان اینکه در سال جاری ۲ درصد از بودجه وزارت نفت به افزایش پاداش ها و مزایای کارکنان مناطق عملیاتی با اولویت کارکنان سکوها تعلق گرفت، خاطرنشان کرد:انشا ا…  این روند افزایشی در سال های آینده نیز ادامه خواهد یافت.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۳۷۴۱۶ بازدید