سال حمايت از كالای ايرانی
پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ EN

میانگین مصرف روزانه بنزین کشور به بیش از ۶۰ میلیون لیتر رسید

میانگین مصرف روزانه بنزین کشور در هفته گذشته و پس از واریز سهمیه های آذرماه، حدود ۲ درصد افزایش یافت و به ۶۰٫۶ میلیون لیتر رسید.

به گزارش خبرنگار شانا، بر اساس آمارهای رسمی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، مجموع مصرف بنزین کشور در روزهای ۲۸ آبان تا ۴ آذر ماه به ۴۲۴ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر رسید که نسبت به هفته پیش از آن (۴۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر)، ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر (۲٫۱ درصد) افزایش یافته است.

در هفته مورد بررسی، بیشترین مصرف بنزین کشور مربوط به روز پنج شنبه (۳ آذر) با ۶۶ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر و کمترین آن مربوط به روز جمعه (۴ آذر) با ۵۲ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر است.

مصرف گازوییل کشور ۵ درصد کاهش یافت

مصرف گازوییل کشور در فاصله زمانی ۲۸ آبان تا ۴ آذر ماه کاهش یافت؛ به گونه ای که مجموع مصرف این فرآورده با متوسط روزانه ۱۰۹ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر، به ۷۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر رسید که در قیاس با هفته پیش از آن (۸۰۸ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر)، ۴۱ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر (۵٫۱ درصد) کاهش یافت.

بالاترین رقم مصرف گازوییل کشور در زمان یادشده به روز دوشنبه و پنج شنبه (۳۰ آبان و ۳ آذر) با ۱۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر و کمترین آن به روز جمعه (۴ آذر) با ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر اختصاص داشت.

کاهش مصرف نفت کوره و نفت سفید

بر پایه آمار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، مجموع مصرف نفت کوره کشور در فاصله زمانی ۲۸ آبان تا ۴ آذر کاهش یافت؛ به گونه ای که مصرف این فرآورده با متوسط روزانه ۵۳ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر به ۳۷۵ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر رسید که نسبت به هفته پیش از آن (۳۳۱ میلیون لیتر)، ۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر (۱۳٫۳ درصد) کاهش نشان می دهد.

مجموع مصرف نفت سفید کشور در این فاصله زمانی به ۱۵۰ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر رسید که در مقایسه با هفته پیش از آن (۱۷۶ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر) ۲۶ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر کاهش یافته است.

مصرف بنزین سوپر کشور ۳ درصد کاهش یافت

مجموع مصرف بنزین سوپر کشور نیز هفته گذشته با میانگین روزانه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر به ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر رسید که در مقایسه با هفته پیش از آن (۱۸ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر)، ۶۰۰ هزار لیتر (حدود ۳٫۳ درصد) کاهش یافته است.

مصرف بنزین تهرانی ها حدود ۳ درصد افزایش یافت

بر اساس آمار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران مجموع مصرف بنزین تهران در فاصله زمانی ۲۸ آبان تا ۴ آذر، ۹۱ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر اعلام شده که در مقایسه با هفته پیش از آن (۸۹ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر)، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر (۲٫۸ درصد) افزایش یافته است.

میانگین مصرف روزانه بنزین تهران هفته گذشته ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر بوده است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۰۹۱۲۷ بازدید