سال حمايت از كالای ايرانی
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ EN

تشکیل اتاق فکر در سازمان بهینه سازی مصرف سوخت

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از تشکیل اتاق فکر در بخش پژوهش و فن‌آوری این شرکت برای بررسی دقیق پروژه ها به منظور افزایش راندمان بهینه سازی، خبر داد.

عباس کاظمی؛ مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با اعلام این خبر افزود: پس از بررسی های دقیق در اتاق فکر، پروژه‌های که بیشترین کاهش مصرف انرژی را در پی دارند، انتخاب و از سوی این شرکت مورد حمایت قرار می گیرند.

وی بودجه پژوهش و فن‌آوری شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت را ۱۴ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: از مهم‌ترین دستاوردهای این بخش می‌توان به سامانه تسهیم‌کننده حرارت، دیزل سنگین گاز، سوخت‌های زیست‌توده و کوره دوار، اشاره کرد.

کاظمی پروژه مشعل‌ با راندمان بالا در بخش خانگی را از دیگر فعالیت‌های پژوهشی این شرکت عنوان کرد و افزود: این پروژه با مشارکت دانشگاه امیرکبیر و کشور ژاپن صورت گرفته و به بهره برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از پروژه بزرگ ممیزی انرژی در عسلویه به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت یاد کرد و افزود: هم‌اکنون مشاور اجرای این پروژه انتخاب شده و با اجرای این پروژه راندمان انرژی تمام صنایع منطقه عسلویه در بخش‌های پتروشیمی و گاز افزایش خواهد یافت و می‌توان از استحصال انرژی برق و حرارت برای سایر واحدها نیز استفاده کرد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۳۸۱۹۴ بازدید