سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ EN

پیشرفت بخش خشکی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی به ۴۴ درصد رسیده است

مدیر فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی پیشرفت بخش خشکی فازهای ۲۲ ،۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی را با گذشت ۱۷ ماه از آغاز عملیات آن ۴۴ درصد اعلام کرد و گفت: این پروژه با سرعت مطلوبی در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار شانا،‌ مدیر فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی در حاشیه همایش بین المللی فناوری در صنعت نفت و گاز اظهار کرد: پیشرفت در بخش خشکی فازهای مورد اشاره بسیار مطلوب است و امید است طبق برنامه زمان بندی به بهره برداری کامل برسند.

دکتر فرهاد ایزدجو اظهار کرد: در بحث تامین سرمایه خوشبختانه با مشکلی مواجه نیستیم و در مسیر اجرای پروژه ها با کمبود نقدینگی مواجه نبوده ایم و در بحث تامین کالا نیز عملکرد بسیار مطلوبی داشته ایم.

وی افزود: با توجه به طراحی مناسب فازهای ۱۵ و ۱۶ ما در بخش خشکی از این فازها الگو برداری کردیم و در بخش دریایی نیز از الگوی فازهای ۱۷ و ۱۸ استفاده شد.

مدیر فازهای ۲۲ ،۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی گفت: در این فازها حدود ۸۰۰ نفر در خشکی و ۶۰۰ نفر نیز در دریا مشغول به کار هستند.

ایزدجو ادامه داد: ۷۵ درصد از کالاهای مورد نیز این ۳ فاز سفارش داده شده یا در حال ساخت است.

وی با بیان این که عملیات پایپینگ (لوله گذاری) این فازها به صورت جوش اتوماتیک انجام خواهد شد، گفت: از ۹ دستگاه جوش برای این عملیات استفاده خواهد شد و تا ۲ ماه آینده کارخانه آن نیز راه اندازی خواهد شد و امیدواریم در مدت ۱۶ ماه عملیات لوله گذاری به پایان برسد.

وی با اشاره به حجم بالای عملیات انجام شده در این فازها ادامه داد: تاکنون ۱۳۰ هزار مترمکعب بتن ریزی در بخش خشکی انجام شده است.

ایزد جو اظهار کرد: درمدت ۸ ماه در بخش خشکی حدود ۴۰ میلیون مترمکعب خاک برداری توسط یک هزار خودروی سنگین انجام شد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۲۸۵۹۷ بازدید