سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ EN

ظرفیت حمل ناوگان نفتکش ایران افزایش می یابد

محمد سوری از برنامه توسعه ناوگان نفتکش جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: ظرفیت حمل این شرکت تا سه سال آینده به ۱۷هزار و ۷۰۰ میلیون تن خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: هم اکنون ۴۹ فروند کشتی در ناوگان این شرکت فعالیت می کنند و براساس برنامه، شمار کشتی های ناوگان نفتکش ایران تا دو سال آینده به بیش از ۷۰ فروند افزایش خواهد یافت.

محمد سوری گفت: براساس برنامه ریزی، سال های آینده در زمینه حمل و نقل نفت در جهان، به وضعیت بسیار مطلوبی دست خواهیم یافت.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران افزود: شرکت ملی نفتکش ایران با وجود ادامه رکود و بحران اقتصادی در بازارهای جهان، سال گذشته سودآور بود و به برنامه های پیش بینی شده دست یافت.

وی اظهار کرد: در سال ۱۳۸۹ با وجود رکود اقتصادی جهان، همانند سال های پیش شاهد سوددهی شرکت ملی نفتکش جمهوری اسلامی ایران بودیم و پیش بینی می کنیم امسال نیز، وضعیتی مطلوب را شاهد باشیم.

محمد سوری افزود: سال گذشته دو فروند کشتی ۳۱۸ تنی جدید هر یک با ظرفیت ۲ میلیون بشکه به ناوگان نفتکش ایران اضافه شد و تا پایان امسال نیز، چند فروند دیگر به جمع نفتکش های کشور افزوده خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به جوان بودن ناوگان نفتکش ایران، چشم اندازی مطلوب را می توان برای آن ترسیم کرد.

سوری ادامه داد: قراردادهای ساخت ۲۴ نفتکش نیز که پیش از این منعقد شده، در حال ساخت است و به این ترتیب طرح توسعه ناوگان نفتکش ایران تکمیل خواهد شد؛ این موضوع می تواند ایران را در زمره برترین کشورهای دارنده خطوط نفتکش جهان قرار دهد.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران درباره روند ساخت دو فروند نفتکش اظهار کرد: شرکت سازنده داخلی از برنامه زمان بندی خود عقب است و ما امیدواریم هرچه زودتر این نفتکش های ۳۵ هزار تنی را تحویل بگیریم.

سوری ادامه داد: پیش بینی می شود ظرفیت حمل نفت خام و فرآورده ها تا پایان امسال به بیش از ۸۰ میلیون تن برسد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۰۰۳۳۷ بازدید