سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ EN

۱۰میلیارد ریال صرفه جویی اقتصادی،دستاورد۶ماه تلاش متخصصان نفت آغاجاری

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری از صرفه جویی ۱۰ میلیارد ریالی این شرکت در تامین تجهیزات نفتی در شش ماهه نخست سالجاری خبر داد.

بیژن خدری ؛مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۶۹ قطعه مورد نیاز صنعت نفت با هزینه بیش از ۲/۱ میلیارد  ریال توسط کارکنان متخصص این شرکت ساخته شده است  و این در حالی است که در صورت تامین این قطعات از خارج کشور، بیش از ۱۱ میلیاردو ۲۵۳ میلیون هزینه  صرف تامین این تجهیزات می شد.

وی افزود: با همت و تلاش متخصصان داخلی بیش از ۱۰ میلیارد و ۲۹ میلیون و ۵۵۰ هزار ریال صرفه اقتصادی درشرکت بهره برداری نفت و گازآغاجاری محقق شد.

خدری با بیان این که تامین، ساخت و تعمیر قطعات یدکی تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز از منابع داخلی و تولید کنندگان ایرانی  در شش ماهه نخست امسال بیش از ۱۰ میلیارد ریالی صرفه اقتصادی به همراه داشته است، گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده، پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۰ میزان صرفه جویی افزایش یابد .

وی در ادامه با بیان اینکه برخی اقلام در شمار اقلام پر مصرف و حیاتی این شرکت قرار دارند افزود: قطعات ساخته شده برای نخستین بار با حمایت های شرکت بهره برداری نفت وگاز آغاجاری در داخل کشور تولید شده اند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری، ساخت اورینگ های پمپ های نمکی بهره برداری شماره ۲ آغاجاری ،ساخت سیل فلنج و سیل رینگ کمپرسور های گازی بازگردانی ،مغناطیس زدایی محور کمپرسور پروپان ،ساخت رینگ RTG کمپرسور های گازی cs 600 ،ساخت نشیمنگاه نشت بند روغن کمپرسورهای رفت و برگشتی بورسینگ، ساخت کوپلینگ، سوپاپ و یاطاقان های کمپرسور بورسیگ ۳۰۰/۵۰۰ را از جمله قطعات ساخته شده عنوان کرد.

وی ادامه داد: رویکرد استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های منابع داخلی علاوه بر اشتغال زایی و منافع مادی موجب کاهش زمان و هزینه های تامین کالا، افزایش کیفیت قطعات ساخت داخل کشور، کاهش وابستگی به خارج از کشور، جلوگیری از خروج ارز و حمایت از سازندگان و تولیدکنندگان کشور می شود که دستاورد آن حرکت به سمت خودکفایی و تولید قطعات یدکی حساس پر مصرف در داخل کشور است.

خدری گفت: در همه فعالیت های اداره برنامه ریزی نگهداری تعمیرات این شرکت تلاش می شود تا در سال جهاد اقتصادی رویکرد استفاده از توانمندی های داخلی کشور و رعایت قوانین در اولویت قرار گیرد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۳۲۴۵۱ بازدید