سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ EN

اهداء ۳ یادمان فرهنگی و هنری ایران به دبیرخانه اوپک

نماینده ایران در اوپک گفت: هفته گذشته سه یادمان فرهنگی و هنری ایران به دبیرخانه سازمان کشورهای صادر کننده نفت(اوپک) اهدا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، سید محمد علی خطیبی با اعلام این خبر خاطر نشان کرد: پس از انتقال دبیرخانه سازمان کشورهای صادر کننده نفت(اوپک) به ساختمان جدید، هدایایی که سمبل هنری و فرهنگی کشورهای عضو سازمان بودند به دبیرخانه اهدا و در محل‌های مختلف نصب شد.

وی افزود: به‌همین منظور وزارت نفت ایران نیزتصمیم گرفت سه یادمان هنری و فرهنگی “تندیس ریتون با سرشیر” مربوط به یک هزار سال قبل از میلاد از جنس برنز با پوشش آب طلا و همچنین دو قطعه تابلو فرش کپی از طرح “پنجمین روز آفرینش اثر استاد فرشچیان” و “سی و سه پل اصفهان” را به ر سم یادبود به سازمان اوپک اهدا کند تا در محل‌های مناسب ساختمان جدید اوپک نصب شود.

خطیبی ادامه داد: مدیریت کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی پس از پیگیری‌های فراوان و کسب مجوز از سوی وزیر نفت وقت (دکتر میر کاظمی) و پرداخت کلیه هزینه‌های آن از سوی شرکت ملی نفت، این سه یادمان را تهیه و به عنوان هدیه به دبیر خانه اوپک، تحویل نمایندگی دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین داده است.

به گفته وی، به این ترتیب هفته گذشته با حضور علی‌اصغر سلطانیه، نماینده ایران و عبداله سالم البدری، دبیر کل اوپک از آثار هنری فوق پرده‌برداری شد و یادمان‌های مذکور هم‌اکنون در معرض دید قرار گرفته‌اند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۱۳۲۸۴ بازدید