سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ EN

ضرورت تامین تجهیزات پالایشی از داخل کشور

وزیر نفت بر پیگیری جدی تولید داخلی قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت بویژه در صنایع پالایشی ‌تاکید کرد.

به گزارش شانا، رستم قاسمی امروز (۸ شهریور) در نشست پنج ساعته با مدیران ارشد شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، شتاب بخشیدن به اجرای طرح ها و پروژه‌ها، ارتقای کیفیت و اقتصادی کردن پروژه ها را اولویت مهم وزارت نفت اعلام و تصریح کرد: مدیران ارشد صنعت نفت باید با برنامه‌ریزی دقیق و جامع برای تحقق ساخت ۱۰۰ درصدی تجهیزات مورد نیاز تلاش کنند.

وی اظهار امیدواری کرد که با تلاش همه کارکنان و مدیران صنعت نفت، وزارت نفت به جایگاه واقعی خود برسد.

وزیر نفت در این نشست با بیان این‌که جایگاه مدیران و کارکنان وزارت نفت باید با صداقت، افزایش اعتماد و انگیزه میان آنان همچنین ارائه خدمات مناسب حفظ شود، افزود: در وزارت نفت بایستی تنها دیدگاه کار و تلاش حاکم باشد و کارکنان و مدیران کاردان، کار فهم، معتقد به نظام و ولایت فقیه حتماً در این وزارتخانه به پیشبرد هرچه بهتر امور کمک خواهند کرد و مشکلات وزارت نفت با کمک همدیگر حتماً حل شدنی است.

قاسمی با تاکید بر این که وزارت نفت در ارتقای سطح معیشت مردم نقش مهمی دارد، افزود: با رعایت کامل اتحاد و همدلی در این وزارتخانه، باید تلاش همگانی برای استیفای حقوق ملت ایران بویژه در میادین مشترک شود.

وزیر نفت در بخش دیگری از سخنان خود، شرکت ملی پالایش و پخش، را در صف مقدم خدمت رسانی وزارت نفت به مردم ارزیابی کرد و افزود: همکاران شرکت ملی پالایش و پخش بواسطه ارتباط گسترده با مردم باید چهره ای صحیح و مطلوب از وزارت نفت به مردم ارائه کنند.

مهندس قاسمی با تقدیر از تلاش‌های همه کارکنان و مدیران شرکت ملی پالایش و پخش، به حساسیت‌های فعالیت در این حوزه اشاره کرد و افزود: پیگیری ساختار چابک و کارآمد در این شرکت با توجه به واگذاری بخش‌های زیادی از آن به بخش خصوصی باید موردتوجه جدی قرار گیرد.

در ابتدای این نشست مدیران ارشد شرکت ملی پالایش و پخش از جمله مهندس علیرضا ضیغمی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت، مهندس جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پخش، مهندس زیار، مدیر عامل شرکت خطوط‌ لوله و مخابرات، مهندس احمدی ،مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت و مدیران ارشد ستادی به ارائه گزارش‌هایی در حوزه های فعالیت‌ها و چالش‌های پیش رو پرداختند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۱۵۲۷۷ بازدید