سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ EN

سامانه مدیریت امنیت اطلاعات در فاوای نفت مستقر می شود

مقدمات استقرار سامانه مدیریت امنیت اطلاعات در مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران فراهم شده است و فعالیت این سامانه به زودی آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مجتبی صابری؛ رییس برنامه ریزی و کنترل پروژه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران، در نشست تخصصی “کاربرد ارتباطات ماهواره ای در مدیریت بحران و راهکارهای نوین محافظت اطلاعات سازمان ها” که صبح امروز (چهارشنبه ۲۷ مهرماه) در سالن همایش های شهید بهشتی وزارت نفت برگزار شد، گفت: مدیریت فاوای شرکت ملی نفت ایران، برنامه های متعددی را برای ارتقای کمی و کیفی امنیت اطلاعات در قالب به کارگیری استانداردهای مصرف در حوزه امنیت در دست اجرا دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مهم ترین استاندارد در این زمینه استاندارد ایزو ۲۷۰۰۱ است، تصریح کرد: مقدمات استقرار این سامانه حیاتی در مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران فراهم شده است و در آینده نزدیک شاهد تحولات گسترده ای در حوزه امنیت اطلاعات در این شرکت خواهیم بود.

صابری ادامه داد: فناوری اطلاعات با تحولات خود در چند دهه گذشته، توانسته نقش مهمی را در بهبود امور و افزایش بهره وری از زوایای اجتماعی و اقتصادی، به خصوص در سازمان ها ایفا کند.

وی خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته، با توجه به اجرایی شدن سامانه مدیریت سوخت (کارت سوخت بنزین) و سامانه اقتصادی یارانه خانوارها، اعتماد و گرایش دولتمردان به فناوری اطلاعات در جهت بهبود امور جاری و کاهش هزینه ها، بیشتر شده است.

رییس برنامه ریزی و کنترل پروژه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران، تصریح کرد: یکی از مهم ترین تحولات حوزه فناوری اطلاعات، امنیت اطلاعات و ارتباطات است که متاسفانه تاکنون به طور جدی مورد توجه قرار نگرفته است.

وی تاکید کرد: با استقرار سامانه مدیریت امنیت اطلاعات در مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران، گام بزرگی در راستای ارتقای امنیت در فضای مجازی برداشته خواهد شد.

به گفته صابری، منابع انسانی، فرآیندها و فناوری سه رکن حیاتی امنیت اطلاعات به شمار می رود که برای دستیابی به سامانه فراگیر امنیت در مدیریت فاوا، باید مورد توجه قرار گیرد.

بنابراین گزارش، نشست تخصصی “کاربرد ارتباطات ماهواره ای در مدیریت بحران و راهکارهای نوین محافظت اطلاعات سازمان ها” در راستای ارتقای سطح نگرش کارشناسان فناوری اطلاعات در شرکت ملی نفت ایران برگزار شد.

این گزارش حاکی است، با حمایت مدیران ارشد بالادستی صنعت نفت، تفکر نظام مند فراگیری نسبت به مقوله امنیت اطلاعات در قالب سامانه مدیریت امنیت اطلاعات در مجموعه شرکت ملی نفت ایران در حال شکل گیری است که می تواند زیربنای کلیه امور مربوط به امنیت اطلاعات و ارتباطات در این شرکت و سازمان های تابعه آن به شمار آید.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۱۵۴۴۳ بازدید