سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ EN

در برداشت از مخازن مشترک شمالی عقب نیستیم

مدیرعامل شرکت نفت خزر گفت: ترویج این ادعا که همسایگان از مخازن مشترک در حال برداشت هستند و جمهوری اسلامی ایران از این بابت متحمل خسارت های اقتصادی است بهیچ وجه صحت ندارد و بطور کلی مبنای واقعی ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، علی اصولی؛ مدیرعامل شرکت نفت خزر، با پراهمیت خواندن اظهارات وزیر نفت در خصوص نقش موثر حوزه دریای خزر در فرایند افزایش تولید انرژی کشور اظهار داشت: همه ما باید تمرکز اصلی خود را بر کسب نتیجه و رسیدن به نقطه تولید در دریای خزر قرار دهیم.

وی ادامه داد: تاکنون در خصوص توسعه حوزه دریای خزر گام های خوبی برداشته شده است و به نظر می رسد با به نتیجه رسیدن فعالیت های عملیات اکتشافی شرکت نفت خزر، حلقه نهایی و پایانی این تلاش ها به ثمر نشیند.

اصولی در ادامه در تشریح وضعیت مخازن و منابع حوزه دریای خزر افزود: ترویج این ادعا که همسایگان از مخازن مشترک در حال برداشت هستند و جمهوری اسلامی  از این بابت متحمل خسارت های اقتصادی شده است، بهیچ وجه صحت ندارد.

وی در پایان افزود: براساس سیاست های ترسیم شده، ما نیز تمامی هم و غم خود را در راستای به نتیجه رسیدن فعالیت های اکتشافی بکار بسته ایم و امیدواریم با تلاش مجموعه عظیمی که در پروژه نفت دریای خزر فعالیت دارند، در آینده ای نه چندان دور راوی خبرهای خوشی از این حوزه باشیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۳ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۰۷۳۲۰ بازدید