سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ EN

تقدیر وزیر نفت از تلاش متخصصان نفتی در مناطق سخت عملیاتی

وزیر نفت درجمع کارکنان نفت‌خزر از تلاش متخصصان نفتی در مناطق سخت عملیاتی و سکوهای نفتی در دریا تقدیر و تشکر کرد و گفت: هم‌اکنون حرکت چرخ‌های اقتصاد کشور به میزان تولید نفت و گاز شرکت‌های تولیدی تابعه صنعت نفت متکی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس رستم قاسمی امروز (سه‌شنبه – ۱۹ مهر) در بازدید از شرکت نفت‌خزر برضرورت تمرکز این شرکت بر موضوع اکتشاف و تولید روز افزون  نفت و گاز تاکید کرد.

وزیر نفت دستیابی هر چه سریعتر به منابع هیدروکربوری نفت و گاز را از مهم‌ترین اولویت‌های صنعت نفت دانست و گفت: منابع هیدرو کربوری از سرمایه‌های صنعت نفت است که باید برای دستیابی بیشتر به این منابع ارزنده از هیچ تلاشی فروگذاری نکنیم.

وی با بیان اینکه شرکت نفت‌خزر باید علاوه‌بر تکمیل اکتشافات خود در حوزه خشکی در زمینه اکتشاف در بستر دریا فعالیت‌های خود را با جدیت بیشتری دنبال کند، افزود: در این صورت خواهیم توانست به نتیجه اصلی که همان تولید نفت و گاز است، در زمان کوتاه‌تر دست یابیم.

مهندس قاسمی با اشاره به برخی مسائل و مشکلات در فعالیت‌های اکتشافی در حوزه دریایی، تصریح کرد: مهمترین مسئولیت کنونی ما اکتشاف، استخراج و تولید در خزر است.

وی با بیان این که حمایت، پشتیبانی و فراهم‌کردن تجهیزات از مسئولیت‌ها و وظایف خطیر شرکت ملی نفت است، تاکید کرد: قوانین و مقررات ما باید عملیاتی باشند و وجود آنها نباید مانعی در راه پیشرفت پروژه‌ها ایجاد کند.

این عضو کابینه دولت حفظ ایمنی در زمان حفاری، آموزش مستمر کارکنان و کارشناسان و توجه به مسائل ایمنی را از عوامل مهم در سرعت حفاری و جلوافتادگی دستگاه‌های حفاری از برنامه‌های پیش‌بینی شده برشمرد .

وی با تاکید بر این‌که صنعت نفت باید با حفظ منافع خود، کار سوآپ و ترانزیت را نیز به خوبی انجام دهد، اضافه کرد: موقعیت ژئوپلیتیکی ایران در منطقه خزر به عنوان محل ترانزیت مواد نفتی و گازی و نقش ارتباطی و ترانزیتی ایران در معاملات سوآپ، وجود ذخایر بکر فراوان در بخش ایرانی دریای خزر و ایجاد همکاری‌های لازم در جهت رشد و توسعه فن‌آوری در منطقه از اهم فرصت‌های شرکت نفت خزر خواهد بود.

مهندس قاسمی ضمن تشکر از مهندسان و کارکنانی که روی سکوی امیر کبیر فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: امیدواریم  با تلاش‌ها و زحمات بی‌دریغ همکاران  روی سکوی امیر کبیر در این حفاری نتایج خوبی حاصل کشور مان بشود.

وی افزود: همه ما باید تلاش‌ها و کارهای بزرگ کارکنان این شرکت‌ها در مناطق و شرایط بد آب و هوایی را قدر بدانیم، زیرا این فعالیت‌ها به یقین تاثیر مستقیمی بر اقتصاد ایران دارد.

به گفته وزیر نفت هم‌اکنون مسئولیتی خطیر و بزرگ بر دوش خانواده بزرگ صنعت نفت قراردارد و حرکت چرخ‌های اقتصاد کشور به میزان تولید نفت و گاز شرکت‌های تولیدی تابعه صنعت نفت متکی است.

وی با اشاره به ناملایمت‌ها و شرایط سخت کاری گفت: وزارت نفت از هیچ کمک و حمایتی برای توسعه دکل‌های حفاری کوتاهی نخواهد کرد و قصد داریم در این زمینه با برنامه‌ریزی‌های جدی‌تر و با دانش کافی چالش‌های موجود را ازمیان برداریم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۲۴۳۲۱ بازدید