سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ EN

قلب تاریخ نفت خاورمیانه میزبان خبرنگاران ایرانی

اردوی ۲ روزه اصحاب رسانه در مناطق نفتخیز جنوب/ قلب تاریخ نفت خاورمیانه میزبان خبرنگاران ایرانی

صبح امروز بیش از ۲۰ نفر از خبرنگاران حوزه نفت و انرژی، به منظور بازدید از تاسیسات و میادین نفت و گاز واقع در مناطق نفتخیز جنوب، وارد شهر اهواز شدند.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، بنابر برنامه ریزی انجام شده، خبرنگاران در اولین روز از این اردوی دو روزه از تاسیسات شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، واحد تزریق گاز و کارخانه مارون ۴ بازدید خواهند کرد.

خبرنگاران فردا نیز بازدیدی از شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجد سلیمان، کارخانه تلبزان، چاه شماره یک مربوط به قدیمی ترین میدان نفتی مسجد سلیمان و همچنین سایر تاسیسات قدیمی این شرکت، خواهند داشت و از نزدیک در جریان روند پیشرفت کار قرار خواهند گرفت.

در این اردوی دو روزه همچنین، نشست مطبوعاتی نیز با حضور هرمز قلاوند؛ مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب برگزار خواهد شد.

بنابراین گزارش، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، به عنوان بزرگ ترین بخش بالادستی صنعت نفت ایران، با پیشینه ای افزون بر یکصد سال، مسئولیت تولید صیانتی بیش از ۸۰ درصد نفت خام، ۱۶ درصد گاز و حدود ۱۰۰ درصد گاز مایع خوراک پتروشیمی های مستقر در بندر امام را به عهده دارد.

این شرکت با مرکزیت اهواز، عملیات تولید از ۵۰ میدان بزرگ و کوچک نفت و گاز، در استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و بخشی از فارس به وسعت حدود ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع را راهبری می کند.

در این قلمرو وسیع نفتی، میدان های بزرگی همچون اهواز آسماری، گچساران، مارون، آغاجاری، کرنج و پارسی قرار دارند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۳۸۳۶۳ بازدید