سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ EN

پیشرفت فیزیکی فاز ۱۲ پارس جنوبی به مرز ۶۰ درصد رسید

پیشرفت فیزیکی فاز ۱۲ پارس جنوبی به مرز ۶۰ درصد رسید/بهره برداری نهایی،احتمالا مهرماه سال آینده

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از پیشرفت ۵۹٫۳۷درصدی فاز ۱۲ پارس جنوبی خبر داد و افزود: این فاز در بخش خطوط لوله با ۹۱٫۴۴ درصد توسعه، بیشترین پیشرفت فیزیکی را دارد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، موسی سوری با بیان اینکه فاز ۱۲ در بخش سکو بیش از ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تصریح کرد: بزرگترین فاز پارس جنوبی در بخش خشکی بیش از ۴۷ درصد، در بخش حفاری بیش از ۶۲ درصد و در بخش مدیریت و طراحی بیش از ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد: کل اعتبار مصوب برای ساخت فاز ۱۲، هفت میلیارد و ۷۴۶ میلیون دلار است که تا کنون سه میلیارد و ۶۱۲ میلیون ریال هزینه شده است و مابقی (چهار میلیون و ۱۳۴ میلیون ریال) طبق برنامه تعیین شده به پروژه تزریق خواهد شد.

سوری روند اجرای فاز یاد شده را بسیار خوب توصیف کرد و از راه اندازی فاز ۱۲ در مهرماه سال آینده خبر داد.

آغاز مقدمات برگزاری مناقصه توسعه لایه نفتی پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از آغاز مقدمات برگزاری مناقصه توسعه لایه نفتی پارس جنوبی خبر داد و افزود: برگزاری مناقصه توسعه این لایه برای بخش های مشترک شامل بلوک های «C» و «B» و همچنین بخش «A2» از بلوک «A» به زودی انجام می شود؛ صنعت نفت در حوزه پارس جنوبی وارد مرحله تازه ای خواهد شد.

سوری با بیان اینکه اعلام برنده توسعه لایه نفتی در پایان آذرماه امسال پیش بینی شده است، یادآور شد: طبق برآوردهای حاصل از مطالعات طرح توسعه مخزن (MDP) حجم درجای نفت این لایه، ۷٫۵ میلیارد بشکه است؛ ۱۶۰ میلیون دلار از منابع مالی مورد نیاز برای اجرای این پروژه از بخش داخلی تامین خواهد شد

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۴۱۲۸۴ بازدید