0 شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC | پژوهشگاه صنعت نفت 18 حلقه چاه اكتشافي ايران را سيمانكاري مي كند
سال جهش تولید
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ EN

پژوهشگاه صنعت نفت ۱۸ حلقه چاه اکتشافی ایران را سیمانکاری می کند

براساس قراردادی میان واحد حفاری پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت شرکت مهندسی و خدمات نفتکاو ژرف، سیمانکاری ۱۸ حلقه چاه در میادین اکتشافی ایران به پژوهشگاه صنعت نفت واگذار شد.

سید علیرضا مرتضوی؛ رییس واحد پژوهش حفاری پژوهشگاه صنعت نفت، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با اعلام این خبر افزود: طی این قرارداد واحد پژوهش حفاری پژوهشگاه صنعت نفت، مسئولیت ارائه خدمات مشاوره ای، مهندسی، آزمایشگاهی، سرچاهی و  سیمانکاری ۱۸ حلقه چاه میادین اکتشافی را به عهده گرفت.

وی تصریح کرد: واحد پژوهش حفاری پژوهشگاه صنعت نفت، با به کارگیری فناوری های جدید و تجارب خود ، طراحی، فرمولاسیون، نظارت بر عملیات سیمانکاری ۱۸ حلقه چاه در میادین اکتشافی ایران را شامل مطالعه و جمع آوری اطلاعات سرچاهی، نمونه گیری و کنترل کیفی افزایه ها را انجام خواهد داد.

مرتضوی تاکید کرد: طراحی و فرمولاسیون دوغاب سیمان و سیال حائل، حضور در منطقه عملیاتی و نظارت بر اجرای عملیات مخلوط نمائی، سلوشن سازی، مهندس عملیات حفاری و همچنین نظارت بر اجرای عملیات نمودار گیری و تجزیه و تحلیل نمودارها به منظور پوشش سیمانی مطلوب و افزایش عمر و بهره وری از جمله اموری است که که با عقد این قرارداد اجرایی خواهند شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۰۶۳۴۷ بازدید