سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ EN

درخواست جدید غربی ها برای افزایش واردات نفت از ایران

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به وضعیت مطلوب عرضه نفت به بازارهای صادراتی گفت: کشورهای اروپایی همچنان خریدار نفت خام ایران هستند و حتی چند کشور غربی برای افزایش خرید از ایران ابراز تمایل کرده اند.

سیدمحسن قمصری در گفت و گو با خبرنگار شانا، درباره بازارهای صادراتی نفت خام ایران اظهار کرد: ایران ارتباط خوبی با تمام مشتریان سنتی نفت خام دارد و کشورهای آسیایی به علت نزدیک بودن، مهم ترین بازار هدف ایران به شمار می روند.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران درباره قیمت های جهانی نفت خام اظهار کرد: طبق پیش بینی ها، تا پایان سال جاری میلادی قیمت ها تغییر چندانی نمی کند و روند نوسان قیمت در بازار عادی خواهد بود.

وی ادامه داد: چین و هند در زمره بزرگ ترین مشتریان و خریداران نفت خام ایران قرار دارند، ضمن آن که همزمان با رشد اقتصادی چین در سال های آینده، نیاز این کشور به نفت خام افزایش می یابد و ایران نیز آماده همکاری در این زمینه است.

قمصری تصریح کرد: در سال های آینده کشورهای آسیایی با رشد تقاضای نفت خام روبه رو خواهند بود و ایران در چارچوب سهمیه های تعیین شده اوپک می تواند همچنان تامین کننده نفت خام مورد نیاز این کشورها باشد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۳۷۳۰۳ بازدید