سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ EN

زمینه جذب نیروهای متخصص در صنعت نفت تسهیل می شود

مهندس رستم قاسمی با تاکید بر توسعه رشته های تخصصی صنعت نفت در مراکز دانشگاهی افزود: دانشگاه صنعت نفت باید یکی از پرطرفدار ترین دانشگاه های کشور باشد و افراد نمونه و بااستعداد در این دانشگاه مشغول تحصیل شوند.

به گزارش خبرنگار شانا، وزیر نفت امروز (دوشنبه ۱۱ مهر) در آیین بزرگداشت کارکنان و مدیران نمونه صنعت نفت کشور (یادواره شهید رجایی) تصریح کرد: صنعت نفت به عنوان مهم ترین ساختار اقتصادی کشور، در دوران پس از انقلاب با پیروی از فرمایش های حضرت امام(ره) و رهبر انقلاب اسلامی و تلاش برای پیشبرد وضعیت اقتصادی کشور در دوران جنگ و تحریم ها، همواره پیشران اقتصاد کشور بوده است.

مهندس رستم قاسمی تصریح کرد: مهم ترین عامل اداره و رشد این صنعت بزرگ و منابع خدادادی آن، نیروی انسانی توانمند و کارآمد است که امروز در صنعت نفت فعالیت می کنند یا به بازنشستگی رسیده اند.

وی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به کارکنان صنعت نفت گفت: سازمان رتبه یک، سازمانی است که کارکنان آن نمونه باشند و برای این که بتوانیم به عنوان یک سازمان نمونه فعالیت کنیم، باید کارکنان نمونه ای در صنعت نفت پرورش دهیم.

قاسمی با تاکید بر ضرورت جذب نیروهای نخبه و بااستعداد در صنعت نفت گفت: جذب و به کارگیری نیروهای نخبه و بااستعداد در دستور کار صنعت نفت قرار دارد.

وزیر نفت آموزش ضمن خدمت را یکی از اقدام های مهم صنعت نفت برای ارتقای دانش و مهارت کارکنان صنعت نفت برشمرد و گفت: هر روز فناوری های جدیدی در عرصه این صنعت بزرگ وارد می شود و برای آشنایی و آموزش کارکنان با این فناوری های جدید، باید هزینه شود.

وی حفظ و نگهداشت نیروی انسانی را یکی دیگر از فعالیت های مهم صنعت نفت برشمرد و گفت: ضروری است برای حفظ و نگهداشت نیروی انسانی صنعت نفت، به ویژه نیروی فعال در مناطق عملیاتی به عنوان پیشران خط مقدم اقتصادی کشور در مناطق دوردست توجه شود.

قاسمی تصریح کرد: بهبود وضعیت کارکنان و نگهداشت نیروی انسانی هم اکنون در دستور کار وزارت نفت قرار دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۳۸۲۹۱ بازدید