سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ EN
علي عباسي لركي؛ مجري طرح NGL 3200

احداث کارخانه گاز و گاز مایع ۳۲۰۰ از مهر ماه امسال کلید می خورد

مجری طرح NGL 3200 در شرکت مهندسی و توسعه نفت، با بیان اینکه عملیات احداث کارخانه NGL 3200 از ابتدای مهرماه سال جاری آغاز خواهد شد، گفت: تامین مالی این پروژه از طریق فاینانس صورت می گیرد و هم اکنون کار ارزیابی کیفی پیمانکاران، در دست اقدام است.

به گزارش روابط عمومی متن علی عباسی لرکی؛ مجری طرح NGL 3200 در این شرکت، با بیان این مطلب، افزود: طرح NGL3200، یکی از بزرگترین طرح های صنعت نفت کشور است که با اجرایی شدن آن، روزانه از سوزاندن بیش از یک میلیارد فوت مکعب گازهای همراه تولید شده از میادین یادآوران، آزادگان، جفیر و بندکرخه جلوگیری به عمل خواهد آمد.

وی با اظهار امیدواری نسبت به اتمام فرایند واگذاری مناقصه تا تیرماه سال جاری، یادآور شد: در صورت پیشرفت امور مطابق با برنامه های پیش بینی شده، اجرای این طرح از اول مهرماه سال جاری کلید خواهد خورد.

عباسی لرکی، ظرفیت کارخانه گاز و گاز مایع ۳۲۰۰ منطقه غرب کارون را بالغ بر ۵۰۰ میلیون فوت مکعب در روز (در ۲ واحد با ظرفیت ۲۵۰ میلیون فوت مکعب در روز) دانست و اظهار داشت: با احداث این کارخانه، گاز سبک و شیرین در حدود ۲۸۰ میلیون فوت مکعب در روز تولید می شود که مازاد میزان تزریق شده به مخازن نفتی، به خط لوله شبکه سراسری گاز شهری انتقال داده می شود.

وی خاطرنشان کرد: با احداث این کارخانه، بالغ بر ۷۲ هزار بشکه در روز مایعات گازی نیز تولید می شود که عمدتا به عنوان خوراک واحد الفین پتروشیمی به مصرف می رسد و گوگرد تولیدی از این کارخانه نیز با ظرفیت حدود ۵۰ تن در روز، برای مصارف داخلی یا صادرات مورد استفاده قرار خواهدگرفت.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۱۱۱,۳۶۸ بازدید