طرح توسعه میدان گازی کیش

 موقعیت جغرافیایی طرح :

میدان گازی کیش، در آبهای نیلگون خلیج فارس در فاصله ۶۰ کیلومتری شرق جزیره لاوان قرار دارد. این میدان در سال ۱۳۴۷ هجری شمسی (۱۹۶۸ میلادی) با انجام عملیات لرزه نگاری دو بعدی مشخص گردید. مخازن گازی کنگان و دالان میدان گازی کیش در اعماق ۳۲۰۰-۵۰۰۰ متری زیر این جزیره و آبهای اطراف آن در خلیج فارس واقع شده است.

اهداف طرح :

بمنظور صیانت از سرمایه گذاری های قبلی انجام شده مطابق با مصوبه هیئت مدیره محترم شرکت ملی نفت ایران در تاریخ ۹۳/۰۹/۰۲ مقرر گردید تا فاز نخست توسعه میدان گازی کیش جهت تولید یک میلیارد فوت مکعب گاز و ۱۱۳۰۰ بشکه میعانات تثبیت شده در دستور کار قرار گیرد.

برداشت یک میلیارد فوت مکعب گاز از ۱۳ حلقه چاه تولیدی واقع در کلاسترهای یک و دو واقع در جزیره کیش، جمع‌آوری گاز در جزیره و انتقال آن به سرزمین اصلی، فراورش گاز در پالایشگاه  و انتقال گاز سبک از طریق خط لوله “۵۶ اینچ به خط لوله سراسری هفتم و صادرات میعانات گازی از طریق گوی شناور از فعالیت های اصلی توسعه فاز یک می باشد.

 

 


تاريخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ | ساعت: ۱۱:۴۳ | شماره اين مطلب: 60 | چاپ


نظرات کاربران:

نام *
ایمیل
سایتپیوندها

پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران
پورتال شرکت ملی نفت
معاونت توسعه منابع انسانی و مدیریت
شانا
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع ‌رسانی ریاست ‌جمهوری اسلامی ایران

ارتبا با ما

 • آدرس دفتر مرکزی :

  تهران – خیابان سپهبد قرنی، خیابان شهید کلانتری پلاک ۶۱

  ایمیل :

  Email: info@pedec.ir

  تلفن :

  Phone: +98 21 88898650-60
  Fax: +98 21 88919731

مهمترین اهداف شرکت:

 • نظارت بر اجرای کلیه طرح های مهندسی و توسعه در قالب فعالیتهای طراحی، مهندسی، ساخت و اجرا در بخش نفت و گاز خشکی و دریا در درون شرکت ملی نفت ایران.