سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ EN

مته دستگاه حفاری ۳۵ فتح، خاک زرخیز خوزستان را شکافت

مته دستگاه حفاری ۳۵ فتح، خاک زرخیز خوزستان را شکافت/ افزایش تولید نفت به عملکرد صنعت حفاری گره خورده است
صبح امروز در مراسمی با حضور مدیرعامل و جمعی از مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران، دستگاه حفاری ۳۵ فتح راه اندازی شد و مته اولین دستگاه حفاری تمام ساخت داخل، خاک زرخیز خوزستان را شکافت.
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به اهواز، صبح امروز (هفتم شهریورماه)، دستگاه ۳۵ فتح ملی حفاری با حضور مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران و جمعی از مدیران ارشد این شرکت رسماً مورد بهره برداری قرار گرفت.
حیدر بهمنی؛ مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در گفت و گو با خبرنگار ما، با بیان اینکه دستگاه حفاری ۳۵ فتح، اولین دستگاه حفاری است که تمام بخش های آن اعم از سازه و تجهیزات در داخل کشور ساخته شده است، افزود: این دستگاه با ۱۵۲ فوت ارتفاع، بلندترین دستگاه حفاری ساخت داخل است.
وی تصریح کرد: دستگاه حفاری ۳۵ فتح که با همکاری شرکت صنایع فجر شیراز ساخته شده، شصت و چهارمین دستگاه حفاری ملکی است که به مالکیت شرکت ملی حفاری ایران درآمده است.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به اینکه این شرکت طی ۱۸ ماه گذشته، از ۱۸ دستگاه حفاری بهره برداری کرده است، ادامه داد: هم اکنون نیز دستگاه های حفاری ۳۰ فتح، ۳۶فتح، ۳۸ فتح، ۳۹ فتح، ۷۱ فتح، ۷۲ فتح و ۷۳ فتح در مرحله آماده سازی یا راه اندازی قرار دارند.
افزایش تولید نفت به عملکرد صنعت حفاری گره خورده است
احمد قلعه بانی؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نیز در حاشیه راه اندازی دستگاه حفاری ۳۵ فتح در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: صنعت حفاری کشور در بخش تجهیزات، دانش فنی و نیروی انسانی به مرحله توسعه تکمیلی رسیده است.
وی با بیان اینکه شرکت ملی نفت ایران در برنامه پنج ساله پنجم توسعه، طرح هایی را جهت افزایش تولید نفت خام در دستور کار دارد، افزود: اجرایی شدن طرح های افزایش تولید نفت خام به عملکرد صنعت حفاری کشور گره خورده است و با توجه به توسعه روزافزون این صنعت و توانمندی ها و پتانسیل های آن برای پیشرفت هرچه بیشتر در آینده، برای تحقق اهداف مدنظر با مشکلی مواجه نخواهیم شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۱۶۲۷۵ بازدید