سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ EN

دو صافی ۴۲ و ۴۸ اینچ در خط لوله صدور نفت خام منطقه خارگ نصب شد

به منظور جلوگیری از ورود ناخالصی‌ها و ذرات معلق به نفت خام تولیدی منطقه خارگ، دو صافی ۴۲ و ۴۸ اینچ در خط لوله نفت صادراتی این منطقه نصب شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با افزایش عمر مخازن ذخیره‌سازی در سال های اخیر آثاری از ذرات نسبتاً درشت که حاصل خوردگی و جدا شدن عایق‌های درون مخازن است در نفت صادراتی مشاهده می‌شد و این ذرات موجب بر هم خوردن دقت میترهای اندازه‌گیری شده بود.
بنابراین گزارش، با احساس نیاز ازلزوم اتخاذ راهکاری برای رفع این مشکل، شرکت نفت فلات قاره ایران با انعقاد پیمانی نسبت به طراحی و ساخت دو صافی ۴۲ و ۴۸ اینچ توسط شرکت‌های داخلی اقدام کرد.
این گزارش حاکی است، صافی‌های مورد نظر توسط شرکت آسماری ایرانیان در اصفهان ساخته و به خارگ منتقل شد و در مردادماه سال جاری با هماهنگی امور بین الملل و شرکت پایانه‌های نفتی خارگ و بدون لحظه‌ای توقف صادرات، توسط نیروهای واحد نوسازی و تعمیرات منطقه خارگ نصب و مورد بهره برداری قرار گرفت.
با نصب این صافی‌های غول پیکر‌، نفت خام منطقه خارگ، بدون ذرات مزاحم و آلاینده به کشتی‌های صادراتی منتقل می شود.
گفتنی است، نفت صادراتی شرکت فلات قاره ایران در منطقه خارگ با ظرفیت حداکثر ۱۲۰ هزار بشکه در ساعت توسط ۲ خط لوله ۴۸ اینچ به اسکله غربی و یک خط لوله ۴۲ اینچ به اسکله آذرپاد منتقل می‌شود

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۳۵۲۷۴ بازدید