سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ EN

ایران ظرف ۳ سال آینده صادرکننده عمده بنزین خواهد بود

مهندس رستم قاسمی درباره وضعیت تولید بنزین در کشور گفت: اکنون در تولید بنزین خودکفا هستیم ضمن آنکه با توسعه پالایشگاه‌هایی که در دست اجراست، طی دو سه سال آینده به صادرکننده عمده بنزین در دنیا تبدیل خواهیم شد.

به گزارش شانا به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت، مهندس رستم قاسمی درباره برخی خبرهای منتشر شده مبنی بر سفارش واردات ۱۴ میلیون لیتر بنزین اظهار داشت: در حال حاضر نیازی به واردات بنزین نداریم اما ممکن است به برخی از مواد لازم برای تولید بنزین نیاز داشته باشیم.

وی در شامگاه روز یکشنبه (۳۰ مرداد) و در پایان جلسه هیئت دولت به وضعیت بورس نفت و فروش نخستین محموله نفتی در بورس نیز اشاره کرد و تبیین کرد: در حال حاضر هیچ مشکلی برای فروش نفت در دنیا نداشته و با خریداران نفت تعامل کامل داریم.

وزیر نفت با تاکید بر حمایت رییس‌جمهوری برای تامین منابع مالی از طریق انتشار اوراق مشارکت که بزودی آغاز خواهد شد، خاطرنشان کرد: سهم خود را از ۲۳ میدان مشترک نفت و گاز برداشت می‌کنیم.

مهندس قاسمی با بیان اینکه برای همه میدان‌های مشترک نفت و گاز برنامه‌های خوبی در وزارت نفت تدارک دیده شده است، توضیح داد: باتوجه به اهمیت میدان‌های بزرگ نفت و گاز مانند پارس‌جنوبی و همچنین میدان‌های مشترک بین ایران و عراق، برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده تا تا بتوانیم حق خود را از این میادین برداشت کنیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۰۹۲۸۰ بازدید