سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ EN

واردات نفت کره جنوبی از ایران ۶۰ درصد افزایش یافت

واردات نفت خام کره جنوبی از ایران در ماه ژوئیه سال جاری میلادی، ۶۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری رویترز از سئول، شرکت ملی نفت کره (کی.ان.او.سی) اعلام کرد صادرات نفت خام ایران به کره جنوبی در ماه ژوئیه سال جاری میلادی، با ۶۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته، به ۷ میلیون و ۳۶۵ هزار بشکه رسید.

طبق اعلام کی.ان.او.سی، مجموع واردات نفت خام کره جنوبی در ماه ژوئیه، با ۱۳٫۵ درصد افزایش نسبت به سال گذشته، به ۷۸ میلیون و ۲۹۴ هزار بشکه رسید.

واردات این کشور در ژوئیه ۲۰۱۰ میلادی، ۶۸ میلیون و ۹۶۲ هزار بشکه و واردات آن در ژوئن سال جاری میلادی، ۷۵ میلیون و ۹۲۲ هزار بشکه بوده است.

در ماه ژوئیه، تقاضای فرآورده های نفتی کره جنوبی نیز شاهد رشد بود و از ۶۲ میلیون و ۱۴۹ هزار بشکه در سال گذشته، به ۶۶ میلیون و ۴۱ هزار بشکه در سال جاری میلادی رسید.

از سوی دیگر، صادرات فرآورده های نفتی این کشور نیز از ۲۷ میلیون و ۷۹۶ هزار بشکه در ژوئیه ۲۰۱۰ میلادی، به ۳۸ میلیون و ۱۶۷ هزار بشکه در ژوئیه سال جاری میلادی رسید.

در ماه یادشده، عربستان سعودی با صادر کردن ۲۶ میلیون و ۹۹ هزار بشکه نفت خام به کره جنوبی، بزرگ ترین تأمین کننده نفت خام این کشور بود و کویت با صادرکردن ۱۰ میلیون و ۶۱۸ هزار بشکه و امارات با صادر کردن ۸ میلیون و ۱۰۹ هزار بشکه، رتبه های بعدی را به خود اختصاص دادند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۱۰۲۸۱ بازدید