سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ EN

صرفه جویی ۶/۳ میلیارد ریالی در بزرگترین مرکز بارگیری نفت خام صادراتی ایران

غلامرضا غریبی از صرفه جویی سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در نتیجه اجرای عملیات رسوب زدایی دو مخزن ذخیره سازی نفت خام در جزیره خارک بوشهر به دست کارکنان عملیات صادرات این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، غلامرضا غریبی؛ مدیرعامل پایانه های نفتی ایران در حاشیه سفر وزیر نفت به پارس جنوبی یادآور شد: این عملیات ویژه و منحصر به فرد در مجموع با صرف چهار ماه زمان کمتر و در مدت دو ماه، به طور کامل انجام شد.

وی توضیح داد: اجرای عملیات رسوب زدایی مخازن ذخیره سازی پیش تر با صرف زمانی حدود ۱۸۰ روز و به وسیله پیمانکاران انجام می شد؛ این در حالی است که عملیات رسوب زدایی این دو مخزن درمدت ۶۰ روز و در نیمه دوم مرداد ماه سال ۹۰ به اتمام رسید و آماده بهره برداری شد.

به گفته مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران، به منظور کاهش هزینه ها، بالابردن سرعت، کیفیت و بازدهی و بهره گیری حداکثری از نیروهای انسانی، مدیریت عملیات شرکت پایانه های نفتی ایران رسوب زدایی تعدادی از مخازن خارک را به نیرو های داخلی شرکت در واحد عملیات صادرات واگذار کرد که انجام این عملیات در سال جهاد اقتصادی افزایش ظرفیت ذخیره سازی مخازن را نیز در پی داشته است.

غریبی تصریح کرد: چشم انداز شرکت پایانه های نفتی ایران، رسیدن به یکی از سه پایانه برتر جهان است که برای رسیدن به این هدف مهم، مدیریت عملیات وظیفه تاثیرگذار و محوری دارد که از این میان می توان به اهمیت ارتقای ظرفیت، کیفیت، دقت، چابکی و سرعت کارهای عملیاتی برای رقابت با دیگر پایانه های نفتی در دنیا اشاره کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۰ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۴۲۳۱۴ بازدید