- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - http://pedec.ir -

راهکارهای جدید عبور از تحریم‌ها به زودی اجرایی می‌شود

مهندس رستم قاسمی با تاکید بر استفاده از راهکارهای جدید برای عبور از تحریم‌ها، گفت: به مدیران صنعت نفت توصیه می کنم برای شتاب دهی در فعالیت های خود بدون واهمه تصمیم گیری های لازم و اساسی را داشته باشند.

به گزارش خبرنگار شانا، مهندس رستم قاسمی صبح امروز (چهارشنبه ۲۶ مرداد) در نخستین سفر وزارتی خود به عسلویه در نشست هم اندیشی با مدیران عامل شرکت های مستقر در منطقه ویژه پارس با بیان اینکه اختیارات خوبی در مجموعه وزارت نفت وجود دارد، یادآور شد: از تمام این اختیارات برای پیشبرد کارها استفاده خواهیم کرد؛ به مدیران توصیه می کنم برای شتاب دهی در فعالیت های خود بدون واهمه تصمیم گیری های لازم و اساسی را داشته باشند.

مهندس قاسمی تصریح کرد: بایستی اختیارات ویژه ای برای دور زدن تحریم ها داشته باشیم که دراین زمینه پیشنهادهایی ارائه شده است که امیدواریم به زودی برای انجام اهداف مهمی که در این زمینه پیش بینی کرده ایم اجرایی شوند.

وزیر نفت اظهار کرد: وزارت نفت را باید به اوج واقعی خودش برسانیم؛ تحقق این رسالت بزرگ تنها به مسائل مالی خلاصه نمی شود بلکه شأن و منزلت منابع انسانی نیز شرط مهم است.

وی افزود: خوشبختانه روحیه تعهد، کارآمدی و دلسوزی بین تمام مدیران و بدنه کارشناسی صنعت نفت وجود دارد و باید با یک اتحاد و همدلی در مجموعه وزارت نفت کارها را به نحو شایسته عملیاتی کرده و اهداف را محقق کنیم.

مهندس قاسمی با بیان اینکه ایجاد یک وفاق ملی می تواند ما را به اهداف خود نزدیک سازد، ادامه داد: به اعتماد سازی که باعث ایجاد فضاهای غیرساختاری کار و تلاش در صنعت نفت می شود تاکید دارم و از همه مدیران تقاضا می کنم که با حفظ همدلی نهایت تلاش را برای توسعه صنعت نفت داشته باشند.

وزیر نفت خواستار اجرای اولویت های اصلی صنعت نفت بدون اعمال تنگ نظری در انجام فعالیت ها شد و تصریح کرد به هیچ گروه خاصی در کشور بدهکار نیستم؛ از این رو با اقتدار و حمایتی که مسئولان ارشد نظام از صنعت نفت دارند با تمام توان و به کارگیری تمام پرسنل وزارت نفت و اختیارات و امکانات موجود در راستای اعتلای این صنعت عظیم تلاش خواهم کرد.

مهندس قاسمی افزود: این حق مردم ماست که با این همه منابع سرشار الهی در آرامش و آسایش و با معیشت بسیار خوب زندگی کنند؛ ما در صنعت نفت باید با تولید و توسعه، درآمد به اقتصاد کشور تزریق کنیم تا زیرساخت هایی که منجر به پیشرفت کشور و بهبود معیشت مردم می شود ارتقاء یابد.

وی همچنین با تاکید بر رعایت امور HSE در منطقه پارس جنوبی افزود: باید به گونه ای رفتار کنیم تا دو عرصه کار و زندگی برای کارکنان به نحو شایسته فراهم شود؛ شأن و منزلت اجتماعی کارکنان نیز باید در نظر گرفته شود.

وزیر نفت با اشاره به پنج رسالت مهم خود در وزارت نفت گفت: سلامت کاری از مهم ترین رسالت های کاری در وزارت نفت است که باید در یک محیط بدون دغدغه و با صداقت رفتار سازمانی خود را منطبق با اهداف ترسیم شده انجام دهیم.

مهندس قاسمی، توجه به کیفیت کار در انجام پروژه ها را اولویت دوم خود خواند و افزود: سرعت در کار و شتاب در اجرای  پروژه ها اولویت سوم تعیین شده در وزارت نفت است؛ امروز در کشور تاخیر در پروژه ها یک معضل اساسی است از این رو با به کارگیری تمام منابع انسانی متعهد، دلسوز و کارآمدی که در اختیار داریم باید سرعت انجام پروژه ها را به حداکثر برسانیم.

وی با بیان اینکه هر کس دلش برای نظام بسوزد سرباز خط مقدم جبهه اقتصادی کشور است، ادامه داد: باید پروژه های موجود در حوزه میدان های مشترک را با شتاب بیشتر انجام دهیم تا به زمانبندی تعیین شده برسیم و برداشت خود را از این میدان ها افزایش دهیم.

مهندس قاسمی تصریح کرد: شاخص های مهم فعالیت و تلاش در صنعت نفت کاملا مشخص و روشن است؛ مدیران باید با اختیارات خود و با نهایت دلسوزی تلاش مضاعفی برای انجام وظایف خود داشته باشند.

وزیر نفت اقتصادی کردن اجرای پروژه ها و توجه به صرفه جویی در مصرف منابع مالی را از دیگر رسالت های مهم وزارت نفت برشمرد و افزود: می توانیم در طراحی ها، اجرا و فعالیت های مهندسی صرفه جویی های لازم را داشته باشیم تا با منابع ذخیره شده دیگر پروژه های مهم را نیز عملیاتی کنیم؛ که البته فعال سازی میدان های مشترک در اولویت است.

وی با بیان اینکه کار سنگینی در حوزه صنعت گاز در پیش داریم، یادآور شد: کاری که در مدت ۴۰ سال پیش تاکنون در شرکت ملی گاز انجام شده است باید بیش از آن در مدت ۱۵ سال دیگر یعنی تا افق ۱۴۰۴ انجام شود.

وزیر نفت تعامل با مجلس شورای اسلامی را از اولویت های خود برشمرد و ادامه داد: باید با همکاری و تعامل با مجلس  منابع مالی و امکانات لازم را برای اجرای پروژه های مهم بویژه در حوزه میدان های مشترک احصا کنیم.

وزیر نفت صبح امروز در نخستین سفر وزارتی خود به عسلویه پس از نشست هم اندیشی با مدیران عامل شرکت های مستقر در منطقه ویژه پارس و با حضور برخی مدیران ارشد وزارت نفت، از فازهای ۱۵،۱۶،۱۷،۱۸،۲۰و ۲۱ بازدید می کند.

قاسمی همچنین عصر امروز درنشست با پیمانکاران فازهای پارس جنوبی مسائل و مشکلات  پیش روی آنان را بررسی خواهد کرد.

[1] [2] [3] [4]