سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ EN

تقویت منابع انسانی، رمز توسعه پرشتاب پارس جنوبی است

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تصریح کرد: توسعه صنعت نفت در پارس جنوبی نیازمند ارتقای علمی منابع انسانی و تقویت پایه های دانش و حفظ ماندگاری کارکنان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید پیروز موسوی در نخستین نشست هم اندیشی مدیران منابع انسانی شرکت های مستقر در منطقه ویژه پارس، افزود: ثروت ملی با بهره مندی از منابع انسانی توانمند متخصص محقق می شود؛ منابع انسانی نیز تابع قوانین و مقرراتی است که باید جاری شده تا ساختار سازمانی تقویت شود.

وی خطاب به مدیران منابع انسانی تاکید کرد: رفع چالش ها و مشکلات نیروی انسانی را هدفگزاری کرده و تلاش خود را بر حفظ ماندگاری نیروی انسانی در پارس جنوبی متمرکز کنید.

موسوی یادآور شد: خروجی نشست های هم اندیشی نه تنها در سطح منطقه ویژه پارس بلکه باید برای تمام صنعت نفت مفید و قابل اجرایی باشد؛ بسیاری از نشست های رفع مشکلات نیروی انسانی صنعت نفت در این منطقه برگزار شده است.

مدیرعامل منطقه ویژه پارس با اشاره به تلاش وزیر نفت برای تقویت منابع انسانی صنعت نفت، تصریح کرد: نگاه وزیر نفت به منابع انسانی بسیار شایسته است و این نوع نگاه موجب می شود در آینده نزدیک بسیاری از مشکلات کارکنان و نیروهای صنعت نفت رفع شود؛ کسی که با نگاه خاص به آسایش نیروی انسانی وارد صنعت نفت شده است به طور قطع موجب تحول در حوزه منابع انسانی این صنعت عظیم خواهد شد.

موسوی ادامه داد: رسالت سنگینی بر دوش داریم؛ باید کاری کرد که در مدت سه سال ۱۱ سال عقب ماندگی رفع شود و این کار ساده و آسانی نیست؛ باید پذیرفت که همه چیز به تزریق منابع مالی به پروژه ها ختم نمی شود بلکه باید افزایش انگیزه برای جذب نیروهای باسابقه بالا و ماندگاری آنان در پارس جنوبی را نیز مد نظر قرار داد.

وی برگزاری نشست هم اندیشی منابع انسانی را بسیار مهم خواند و افزود: برگزاری این نشست را به عنوان یک رسالت در سال جهاد اقتصادی قرار دهید و به گونه ای فعالیت نمایید که حال و هوای جبهه ها را داشته باشد؛ تنها بحث فوق العاده و اضافه حقوق نیست، توجه به خوابگاه ها، ورزش، تغذیه و استراحت کارکنان و ایجاد یک فضای خوب کاری نیز برای آنان بسیار مهم است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۱۴۳۲۰ بازدید