سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ EN

علاقه خارجی ها به سرمایه گذاری در پارس جنوبی رو به افزایش است

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از افزایش علاقمندی برخی شرکت های معتبر خارجی به سرمایه گذاری در حوزه های مختلف بالادستی و پایین دستی در پارس جنوبی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید پیروز موسوی، مدیرعامل عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اعلام این خبر گفت:با وجود اعمال تحریم های ضدایرانی ، شرکت های فعال در حوزه صنعت نفت راه های دور زدن تحریم ها و ورود به منطقه ویژه پارس را جستجو می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  شرکت ملی نفت ایران، سید پیروز موسوی در نشست با مدیران منطقه ویژه پارس گفت: پس از انجام عملیات پشتیبانی از طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی، اولویت اصلی ما فراهم نمودن شرایط و فضای مناسب برای جذب سرمایه گذاری خارجی در تمام بخش های بالادستی و پایین دستی است.

وی یادآور شد: اخیر با ورود یک شرکت معتبر از کره جنوبی، ساخت سازه های فولادی مورد نیاز فازهای باقمیانده پارس جنوبی آغاز می شود؛ این شرکت در دو فاز سرمایه گذاری خود را انجام می دهد.

موسوی افزود: در فاز نخست ۹ میلیون دلار برآورد شده است که تمام این مبلغ از طریق مشارکت سرمایه گذار خارجی در سرمایه ثبتی شرکت سرمایه پذیر به صورت پنج میلیون و ۵۰۰ هزار دلار (به صورت نقد)و سه میلیون و ۵۰۰ هزار دلار نیز به صورت ماشین آلات و تجهیزات تامین خواهد شد.

افزایش میزان سرمایه گذاری؛ افزایش نرخ اشتغال

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس یادآور شد: با ورود شرکت های سرمایه گذار در منطقه ویژه پارس، علاوه بر اجرای دیگر پروژه های خدماتی مانند ساخت هتل، مجتمع های تجاری، فضاهای گردشگری و صنایع تولیدی کوچک، میزان اشتغال در منطقه نیز افزایش می یابد.

موسوی با تاکید بر اینکه از تمام امکانات باید برای ایجاد فرصت های شغلی بهره برد تصریح کرد: خوشبختانه تلاش های خوبی برای اجرای مصوبه اشتغال ۵۰ درصدی نیروهای بومی استان بوشهر در پارس جنوبی انجام شده است.

وی یادآور شد: در دو سال اخیر تعداد نیروهای بومی پارس جنوبی از ۲۳ درصد به ۳۵ درصد افزایش یافته و شاهد افزایش ۱۳ درصدی نیروهای بومی شاغل در منطقه هستیم.

مدیرعامل منطقه ویژه پارس ادامه داد: این درحالی است که دوره‌های آموزشی برای نیروهای بومی استان بوشهر برگزار شده است تا علاوه بر آموزش حرفه های مورد نیاز صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، زمینه جذب آنان در فازهای باقیمانده پارس جنوبی نیز فراهم شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۰۲۲۸۸ بازدید