سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ EN

نقش موثر شرکت ترابری نفت در پشتیبانی لجستیکی حادثه شاوور

مدیر عامل شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت با تشریح نقش کلیدی این شرکت در پشتیبانی و خدمات رسانی در حوادث صنعت نفت طی سالیان گذشته، از حضور گسترده نیروهای انسانی و ماشین‌آلات این شرکت در حادثه خط لوله قلعه نار به اهواز خبر داد.مراد کمالی در روز حادثه حریق خط لوله قلعه نار به اهواز، مدیر عملیات شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت بود.

مراد کمالی؛ مدیر عامل شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان اینکه این شرکت تامین امکانات، تجهیزات پشتیبانی و لجستیکی در حادثه خط لوله قلعه نار را برعهده داشته است افزود: نیروهای عملیاتی این شرکت در راستای ماموریت ها و عملیات جاری خود در تأمین و هدایت ماشین‌آلات، در سایر امور مربوط به عملیات مهار با کارکنان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب همکاری کاملاً مؤثری داشتند.

کمالی تعداد ماشین‌آلات فعال شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت در منطقه حادثه دیده قلعه نار را بیش از ۸۰ دستگاه از انواع مختلف ماشین‌آلات اعلام و تصریح کرد: از آغاز حادثه در منطقه قلعه نار، این شرکت نیروها و امکانات لجستیکی خود را جهت مهار آتش سوزی به طور مستمر و گسترده به منطقه اعزام وسایر کارکنان و تجهیزات نیز همواره در حالت آماده باش قرار داشته اند.

وی با اشاره به حضور فعال شرکت خدمات ترابری در مهار آتش سوزی خط لوله قلعه نار اظهار داشت: این شرکت در مدت زمانی حدود ۳ ساعت، بیش از ۹۰ درصد از امکانات مورد نیاز منطقه  از  جمله ماشین آلات سیار، ساختمانی و ترابری سنگین را فراهم کرد.

کمالی توضیح داد: شرکت خدمات ترابری نفت به عنوان یکی از نخستین گروه‌های حاضر در منطقه، سه جاده ارتباطی به محل حادثه را هموار و جاده های قدیمی را ترمیم کرد؛ فراهم کردن امکانات و مجموعه تانکرهای آب رسان به عنوان پشتیبان مجموعه HSE در جوار آتش، و حفر حوضچه های جمع آوری نفت در نزدیکترین نقطه به آتش از دیگر اقدام های این شرکت بوده است.

وی استفاده از ماشین آلات ترابری مثل بولدوزر در محل حادثه برای جمع آوری، دپو کردن خاک و پخش خاک بر روی آتش به وسیله بیل مکانیکی به همت متخصصان این شرکت که در مهار چاه های ۲۴ نفت شهر و ۱۰۴ مارون حضور داشتند را از دیگر فعالیت های شرکت ترابری نفت در مهار آتش سوزی قلعه نار برشمرد.

کمالی با بیان اینکه شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت در تعمیر خطوط لوله پس از مهار آتش سوزی نیز نقش بسزایی داشته است گفت: این کار با استفاده از دستگاه های هات تپ (Hot Tap) که در کشور و حتی خاورمیانه بی نظیر است و همچنین سایر دستگاه‌های لوله بر زمینی و هوایی انجام و نصب شیرها و اتصالات لوله های اسیب دیده انجام شده است.

وی افزود: به طور مجموع در بخش ماشین آلات سیار و ساختمانی بیش از ۲۰ دستگاه اعم از جرثقیل، بولدوزر، لودر، بیل مکانیکی، کمپرسور هوا و دستگاه های هات تپ ۳۶۰، لوله بر های هوایی و لوله خم کن و در بخش ماشین های سبک، سنگین و تخصصی بیش از ۶۰  دستگاه در منطقه حضور داشتند ضمن اینکه با استفاده از ۱۷ دستگاه خدمات جاده ای کنترل می شد.

کمالی از حضور فعال نیروها و ماشین آلات شرکت ترابری نفت در منطقه قلعه نار برای انجام عملیات پاکسازی، تسطیح زمین های ناهموار و رفع مشکلات زیست محیطی با هماهنگی فرمانداری و محیط زیست استان خوزستان و مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست مناطق نفتخیز جنوب تا چند روز آینده

خبر داد.

به گفته کمالی، این شرکت با در اختیار داشتن حدود ۲ هزار و ۸۳۲ دستگاه وسایل نقلیه سبک، سنگین، اتوبوس، مینی‌بوس، ماشین‌آلات سیار و ساختمانی و عملیات ویژه خطوط لوله، از جمله شرکت‌های منحصر به فردی است که در زمینه‌های مختلف و متنوعی فعالیت دارد.

مدیر عامل شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت همچنین یادآور شد: تعمیر و نگهداری خطوط لوله جریانی به وسیله دستگاه‌های هات‌تپ (Hot Tap) و سایر دستگاه‌های برش و لوله خم‌کن از جمله مسؤلیت های این شرکت بوده که با در اختیار داشتن دستگاه های استراتژیکی و تخصصی و نیروهای مجرب این گونه عملیات را افزون بر مناطق نفتخیز جنوب برای شرکت ها و مدیریت های وابسته به وزارت نفت و سایر سازمان ها و ارگان های دولتی انجام می دهد.

بر اساس این گزارش، شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت به عنوان یکی از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در سال ۱۳۸۲ آغاز به کار کرد؛ این شرکت با دارا بودن ساختار سازمانی متشکل از ۶ مدیریت شامل مدیریت‌های عملیات، تعمیرات و پشتیبانی، امور فنی و مهندسی، منابع انسانی، مالی و بازرگانی و چهار واحد ستادی شامل امور حقوقی و قراردادها، روابط عمومی، ایمنی، بهداشت و محیط زیست و حراست از جمله شرکت های بزرگ حمل و نقلی با نیروی انسانی آموزش دیده و کارآمد در کشور است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۳ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۴۸۳۸۱ بازدید