سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ EN

صدور بیش از دو میلیون تن کالا از گمرک پارس جنوبی به خارج از کشور

مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: در تیرماه امسال بیش از دو میلیون و ۱۳۲ هزار تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۸۰۴میلیون دلار ازگمرک پارس دربندرعسلویه استان بوشهر به خارج از کشور صادر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد پورحیدرافزود: صادرات این میزان کالا در مقایسه با میزان صادرات این گمرک در مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن ۶۱ و لحاظ ارزش ۱۵۰ درصد افزایش نشان می دهد.

وی اظهارداشت: این کالاها شامل پلی اتیلن، میعانات گازی، پروپان، بوتان و پارازایلین به کشورهای آسیای شرقی، حوزه خلیج فارس و کشورهای اروپایی شامل هلند، بلژیک، اسپانیا، ترکیه و رومانی صادر شده است.

مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اضافه کرد: صادرات این میزان کالا یک میلیارد و ۸۰۴ میلیون دلار برای کشور ارزآوری داشته است.

پورحیدر گفت: بخش عمده صادرات از عسلویه را میعانات گازی تولیدشده در ۱۰ فاز میدان گازی پارس جنوبی تشکیل می دهد که در بازارهای جهانی قیمتی همپایه نفت خام دارد.

وی افزود: در این مدت ۶۴۷ هزار تن میعانات به ارزش ۵۸۵ میلیون دلار از این منطقه صادر شده که از نظر وزن یک برابر و از نظر ارزش دو برابر پارسال است

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۳ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۴۹۲۸۹ بازدید