سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ EN

اجرای ۳۵۰ پروژه پژوهشی در شرکت نفت و گاز پارس

تعداد پروژه های انجام شده و در دست اجرای واحد پژوهش و فناوری شرکت نفت و گاز پارس از سال ۱۳۸۰ تاکنون بالغ بر ۳۵۰ پروژه بوده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، فعالیت های پژوهشی انجام شده در واحد پژوهش و فناوری شرکت نفت و گاز پارس در ۳ بخش پروژه های پژوهشی، دانشجویی و مقالات به چاپ رسیده در مجلات بین المللی و نشریات داخلی تعریف شده است.

در همین راستا، شر کت نفت و گاز پارس تا کنون ۶۴ پروژه پژوهشی انجام داده است که از این تعداد ۷ پروژه در دست انجام و ۵۷ پروژه خاتمه یافته است.

همچنین تعداد پروژه های دانشجویی شرکت نفت و گاز پارس تا کنون، ۲۸۶ پروژه بوده که ۵۹ پروژه در حال اجرا و ۲۲۷ پروژه به اتمام رسیده است.

از دیگر فعالیت های پژوهشی واحد پژوهش و فناوری شرکت نفت و گاز پارس، برگزاری سمینارهای تخصصی در زمینه های مختلفی همچون معرفی جدیدترین نرم افزارهای روز دنیا و همچنین سمینارهای تخصصی در مورد مخزن، حفاری، زمین شناسی، خوردگی و IT بوده که تا کنون ۸۷ سمینار از سوی واحد پژوهش و فناوری شرکت نفت و گاز پارس در این خصوص برگزار شده است.

این گزارش حاکی است پژوهش و فناوری شرکت نفت و گاز پارس تاکنون موفق به ثبت دانش فنی ۳ پروژه پژوهشی شامل پروژه تهیه متیل دی اتانول آمین فعال شده (به منظور افزایش کارایی واحد های شیرین سازی گاز)، حذف بیولوژیکی MTBE از آب در مقیاس آزمایشگاهی، توسط اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی شده است.

همچنین پروژه ساخت بازدارنده خوردگی مؤثر و مقرون به صرفه بر پایه مشتقات اسیدهای چرب به منظور خطوط لوله زیر دریایی پارس جنوبی از دیگر پروژه های ثبت شده شرکت نفت و گاز پارس است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۴۹۳۵۸ بازدید