سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ EN

کتاب مجموعه استانداردهای سیستم مدیریت یکپارچه و کاربرد آنها درصنایع گازمنتشر شد

با توجه به احساس نیاز به تدوین یک مرجع علمی برای استقرار سیستم‌های مدیریتی در واحدهای زیر پوشش شرکت ملی گاز ایران، کتاب مجموعه استانداردهای سیستم مدیریت یکپارچه و کاربرد آنها درصنایع گاز تدوین شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)،” مجموعه استانداردهای سیستم مدیریت یکپارچه و کاربرد آنها درصنایع گاز ” با همکاری مشترک دانشگاه کردستان و شرکت گاز این استان تدوین شده است که دکتر محمود شهرخی، مهندس پیمان اله‌یاری، مهندس نیما اسفندیاری، مژگان حاجی اللهوردی پور از گردآورنندگان این کتاب هستند.

در مقدمه این کتاب آمده است: در سال‌های اخیر، توجه به استقرار سیستم‌های مدیریتی در شرکت‌های تولیدی و خدماتی افزایش یافته است و به خصوص شرکت ملی گاز ایران به عنوان یکی از مهمترین تامین کنندگان انرژی در کشور، استقرار این سیستم‌ها را به عنوان یکی از رویکردهای خود در جهت بهره‌مندی از مزایای ارتقاء سطح کارآیی و خدمات رسانی خود قرارداده است.

دربخش دیگری از مقدمه این کتاب می‌خوانیم: به منظور ایجاد دیدگاه‌های عملی و تسهیل استقرار سیستم مدیریت یکپارچه در شرکت های علاقمند به استقرار این سیستم، نمونه مستندات شرکت گاز استان کردستان در این کتاب ارائه شده است.

بر اساس این گزارش، این کتاب در  ۵ فصل شامل آشنایی با استانداردهای بین‌المللی، استاندارد بین‌المللی ۲۰۰۸:ISO9001، سیستم مدیریت کیفیت، استاندارد۲۰۰۴:ISO14001، سیستم مدیریت زیست محیطی، استاندارد۲۰۰۷:OHSAS18001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای و سیستم مدیریت یکپارچه به چاپ رسیده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۰۷۴۲۴ بازدید