سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ EN

فرآورش و تزریق بیش از ۴۴میلیارد مترمکعب گاز در پالایشگاه های گاز

مهدی جمشیدی دانا از فرآورش و تزریق بیش از ۴۴ میلیارد متر مکعب گاز به شبکه در چهار ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش شانا، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران در این باره گفت: از ابتدای فروردین تا پایان تیرماه امسال، ۴۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون مترمکعب گاز فرآورش شده در پالایشگاه های کشور روانه خطوط انتقال شده است.

وی با بیان این که مقدار میعانات گازی تولیدی شرکت های پالایش گاز در دوره زمانی یاد شده شش میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب بوده است، مقدارگوگرد تولیدی در چهار ماه نخست امسال را ۲۷۰ هزار تن اعلام کرد.

جمشیدی دانا گفت: در چهار ماه گذشته مقدار گاز مایع (ال پی جی) ۴۶۶ هزار تن و مقدار اتان تولیدی نیز ۳۰۴ هزار تن بوده است.

وی تصریح کرد: آمارها نشان می دهد تیرماه امسال مقدار گوگرد تولیدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل دو درصد، ال پی جی ۵۴ درصد و اتان نیز ۱۷ درصد بیشتر بوده است.

جمشیدی دانا درباره تعمیرات اساسی پالایشگاه های گاز نیز گفت: تعمیرات اساسی پالایشگاه های کشور مطابق با برنامه تولید و تعمیرات مصوب سالانه در دست اجراست و در چهار ماه نخست امسال، پیشرفت این فعالیت به ۶۳ درصد رسیده است.

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران اظهار داشت: تعمیرات اساسی پالایشگاه های چهارم و پنجم پارس جنوبی، همچنین پالایشگاه ایلام، زودتر ازموعد انجام شده است و بخش نخست و اصلی تعمیرات پالایشگاه های دوم پارس جنوبی  و پارسیان نیز در موعد مقرر و مطابق برنامه به پایان خواهد رسید.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۲۶۳۵۰ بازدید