سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ EN

تزریق روزانه ۹۴ میلیون متر مکعب گاز به مخازن جنوب

مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: در ۴ ماه نخست سال جاری به طور میانگین روزانه ۹۴ میلیون متر مکعب گاز به مخازن نفتی تحت مدیریت این شرکت تزریق شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عبدالامیر حویزاوی؛ مدیرتولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب افزود: این میزان گاز در مخازن بی بی حکیمه، گچساران، هفتکل، مارون، رامشیر، کرنج، پازنان، کوپال و آغاجاری تزریق شد.

وی اظهار داشت: بخش عمده ای از گاز مورد نیاز برای تزریق از گازهای گنبدی و همراه نفت تولیدی این شرکت و بخش دیگر از طریق شرکت های ملی گاز ایران و نفت مناطق مرکزی تامین می شود.

حویزاوی در ادامه به تولید مایعات گازی اشاره کرد و توضیح داد: از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه به طور متوسط روزانه ۱۲۰ هزار بشکه گاز مایع شیرین، ۳ هزار و ۲۰۰ بشکه گاز مایع ترش و ۲۴ هزار بشکه نفتا در تاسیسات گاز و گاز مایع این شرکت تولید شد.

وی افزود: بخشی از مایعات گازی تولید شده به مجتمع های پتروشیمی بندر امام ارسال شد و بخشی دیگر برای صادرات و تزریق به مخازن اختصاص یافت.

مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب همچنین از تعمیرات اساسی تاسیسات و کارخانه های فرآورشی این شرکت در سال جاری خبر داد و گفت: تا کنون تعمیرات اساسی کارخانه های گاز و گاز مایع ۴۰۰، ۱۶۰۰ و ۱۳۰۰ و واحد تراکم گاز مرحله دوم مارون ۴ انجام شده و تعمیرات اساسی کارخانه گاز و گار مایع ۹۰۰ در حال انجام است.

شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، بزرگ ترین شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران است که حوزه عملیاتی آن در گستره ای به وسعت حدود ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع در جنوب غربی کشور در استان خوزستان و بخش هایی از استان های کهگیلویه و بویر احمد، فارس و بوشهر تمرکز دارد

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۰۸۲۸۸ بازدید