سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ EN

پارس جنوبی میزبان دو دکل حفاری تازه نفس

پارس جنوبی میزبان دو دکل حفاری تازه نفس/آغاز حفاری فازهای ۱۴، ۲۲ تا ۲۴ تا آخر مرداد

تعداد دکل های حفاری در فازهای پارس جنوبی، با اضافه شدن و استقرار دو دکل جدید در فازهای ۱۴، ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی به ۱۱ دکل حفاری رسید.

موسی سوری؛ مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با بیان این مطلب گفت: با استقرار دو دکل حفاری در فازهای ۱۴، ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی تا دو هفته آینده حفاری در این فازها آغاز خواهد شد.

وی با اعلام تعداد دکل های حفاری در فازهای مختلف پارس جنوبی گفت:  ۳  دکل حفاری در فاز ۱۲،  ۲ دستگاه در فازهای ۱۵ و۱۶  و ۲  دکل حفاری نیز در فاز های ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی مستقر هستند.

وی افزود: در فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی نیز ۲ دکل حفاری مستقر شده اند که با پایان راه اندازی چاه های این فازها، سال آینده این دکل ها به سایر فازها انتقال داده می شوند.

سوری تصریح کرد: بالاترین تعداد دستگاه های حفاری دریایی در ایران به پارس جنوبی اختصاص دارد.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس، در مورد حفاری فازهای پارس جنوبی گفت: طی نشستی که با پیمانکاران فازهای توسعه ای پارس جنوبی برگزار شد، به پیمانکاران اعلام کردیم، برای تسهیل و سرعت بخشی به اجرای پروژه ها، شرکت نفت و گاز پارس،  ۲۵ در صد قیمت هر دکل را به عنوان پیش پرداخت از طریق اوراق مشارکت ارزی در اختیار انها قرار خواهد داد.

وی افزود: ماه گذشته بعد از برگزاری نشست با پیمانکاران به توافق رسیدیم که برای هر طرح و برای هر کدام از پیمانکاران اصلی دو دستگاه دکل حفاری را از محل قرارداد تامین اعتبار کنیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۲۲۲۷۴ بازدید