سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ EN

خط لوله آسیب دیده یک خط لوله معمولی است

خط لوله آسیب دیده یک خط لوله معمولی است/کمتر از ۱۰ هزار بشکه نفت در این حادثه سوخته است

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب می گوید: خط لوله آسیب دیده در سحرگاه جمعه یک خط لوله ۲۰ اینچی است که توان انتقال روزانه ۴۰ هزار بشکه را دارد و جزو خطوط لوله شریانی و بزرگ ایران محسوب نمی شود و یک خط لوله انتقال نفت معمولی است.

هرمز قلاوند در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر افزود:برخی رسانه ها این خط لوله را یک خط لوله شریانی و بزرگ اعلام کرده اند در حالی که این خط لوله جزو خطوط لوله متوسط و معمولی انتقال نفت در خوزستان است و در یک شبانه روز کامل، تنها می تواند ۴۰ هزار بشکه نفت را منتقل کند.

قلاوند گفت:اگرچه هم اکنون نمی توان رقم دقیق نفت سوخته شده در این حریق را اعلام کرد اما با توجه به اینکه بلافاصله پس از حادثه شیرهای کنترل این خط لوله بسته شد کمتر از ۱۰ هزار بشکه نفت در این حادثه طعمه حریق شده است.

وی افزود: هیچ نوع توقفی در تولید نفت از میادین نفتی جنوب ایجاد نشده است  چراکه در پی این حادثه ،شیرهای کنترل کننده نفت خروجی از تاسیسات بسته شده است تا از ادامه نشت نفت جلوگیری شود  .

قلاوند تاکید کرد: تولید نفت در مناطق نفت خیز جنوب ،همچنان با ظرفیت کامل ادامه دارد و نفت خروجی از چاهها به خطوط لوله دیگری منتقل شده است.

وی یادآور شد: ساعتی قبل محموله لوله های فولادی انتقال نفت از اهواز به مقصد محل حادثه بارگیری شده است تا طی چند روز کار تعمیرات این خط لوله انجام شود و در حین این تعمیرات قرار است دو سوی خط لوله در اطراف رودخانه شاهور نیز به شیرهای کنترل مجهز شوند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۵۷۲۷۸ بازدید