سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ EN

منشور اخلاقی وزارت نفت در ۱۱ بند تدوین شد

منشور اخلاقی وزارت نفت در بندهای اصلی خدامحوری، ولایت مداری، قانون مداری، خدمت به مردم و پاسخگویی، ایثار، امانتداری، صرفه‌جویی، بهره وری و بهبود مستمر، کارگروهی برای سعادت همگانی، دانش مداری و نوآوری و احترام و فروتنی تهیه و تدوین شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت (MOP)، جزئیات منشور اخلاقی وزارت نفت به شرح ذیل است:

منشور اخلاقی وزارت نفت

“ما کارکنان صنعت نفت به عنوان خدمتگزاران جامعه با هدف ارائه خدمات، تکریم انسان‌ها، همکاری و تلاش برای جلب رضایت ارباب رجوع که همانا رضایت خالق یکتاست، بر اصول اعتقادی زیر، هم‌پیمان و استوار خواهیم بود تا در جهت سرافرازی صنعت و اعتلای کشور گام نهیم.

خدامحوری

ما معتقدیم عبودیت، تهذیب نفس و تربیت انسانی محور اصلی توسعه و رشد بشریت بوده و رستگاری و سعادت را در قرب الی‌الله می‌دانیم. در این مسیر حفظ شئونات الهی و آراستگی ظاهری و باطنی را مقدم می‌شماریم.

ولایت مداری

بر این باوریم که کسب موفقیت دنیوی و سعادت اخروی جز در سایه پیروی و اطاعت عملی از ولایت مطلقه فقیه میسر نخواهد بود.

قانون‌مداری

ما صیانت از قانون و سازگار ساختن اندیشه و عمل به آن را سرلوحه کار خود قرار می‌دهیم و حرکت در مسیر قانون را تحت هر شرایط وظیفه خود می‌دانیم.

خدمت به مردم و پاسخگویی

ما خدمت به مردم و پاسخگویی را تکلیف الهی و وظیفه قانونی و انسانی خود می‌دانیم تا از این راه گامی هرچند کوچک در مسیر آسایش و شادکامی آنان برداریم. خدمات مامزین به اصل مشتری‌مداری، دقت، سرعت، صداقت، نظم، رافت اسلامی و آینده‌نگری می‌باشد.

ایثار

بر این باوریم که فرهنگ ایثار در ایران اسلامی یک ارزش الهی است و با از خودگذشتگی و ایثار در انجام وظایف، دین خود را ادا خواهیم کرد.

امانت‌داری

ما معتقدیم آنچه در اختیار ماست امانت الهی است؛ بنابراین حفظ و استفاده مناسب از آنها در چارچوب انصاف و شایسته‌سالاری بر مبنای عدالت همیشه سرلوحه کار ماست.

صرفه‌جویی

ما در راستای ترویج فرهنگ استفاده بهینه از منابع، از طریق پرهیز از اسراف و اختیار الگوی بهینه، در برابر همه نعمت‌ها و خوبی‌ها شکرگزار خداوند بوده و تلاش می‌کنیم سهم خود را در ارتقای بهره‌وری منابع کشور و حفظ آن برای نسل‌های آینده ادا کنیم.

بهره‌وری و بهبود مستمر

بهبود مستمر و ارتقای بهره‌وری و صرفه‌جویی را سرلوحه ذهن خود قرارداده تا از این راه در همه کوشش‌ها پیشرفت و کامیابی تدریجی ولی پیوسته پدید آید.

کار گروهی برای سعادت همگانی

ما از مسئولیت خطیر خود در برابر اعتلای جامعه خویش و همه هم میهنانمان آگاهیم و حفظ وحدت، تمسک به خرد جمعی، مشارکت همگانی در سایه تلاش بدون وقفه و هوشیاری در فضای سرشار از اعتماد را، منشا ارتقاء و رشد نسل حاضر و نسل آینده می‌دانیم.

دانش‌مداری و نوآوری

همواره جهت افزایش آموخته‌ها، بهبود نگرش و پرورش مهارت‌های خویش می‌کوشیم و در همه زمینه‌ها خلاقیت و نوآوری را سرلوحه اندیشه خود قرار می‌دهیم.

احترام و فروتنی

تلاش می‌کنیم در برابر دیگران به‌خصوص همکاران و ارباب رجوع، صمیمی و فروتن بوده و با انجام وظایف و تعهدات خود، حقوق و نیازهای آنان را محترم شماریم و با احساس مسئولیت و تعهد کاری در انجام وظایف جهت تعالی و توسعه صنعت نفت حرکت نمائیم.

آرزومندیم تلاش ما به ثمر رسد تا ایران اسلامی همچون همیشه، سرافراز و الگویی برتر برای جهانیان باشد.”

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۲۴۲۹۴ بازدید