سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ EN

کشف دو لایه‌نفتی‌سبک در میادین مشترک

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی از اکتشاف دو لایه نفتی جدید در میادین مشترک خبر داد و گفت: نفت این دو لایه سبک است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مهدی فکور؛ مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اشاره به تولید گاز در شرکت نفت مناطق مرکزی در فصل تابستان گفت: چون در این فصل آمار مصرف پائین است تولید گاز در شرکت نفت مناطق مرکزی به حدود ۲۰۲ تا ۲۱۰ میلیون متر مکعب در روز می‌رسد.

وی ادامه داد: ‌برای زمستان نیز با توجه به برنامه‌ای که به این شرکت اعلام می‌شود و براساس نیاز در پیک مصرف روزانه ۳۲۵ میلیون متر مکعب گاز تولید می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی با اشاره به اینکه دو میدان جدید دی و سپیدزاخور در سال ۹۲ به تولید می‌رسد تصریح کرد: به نظر می‌رسد تولید روزانه از این میدان ۱۵ میلیون متر مکعب باشد.

فکور خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲ افق نفتی (لایه نفتی) که توسط مهندسین این شرکت اکتشاف شده است در مدار تولید قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه این دو لایه در یک میدان نفتی مشترک یافت شده است ادامه داد:‌ این دو لایه دارای نفت سبک هستند و میزان نفت آنها به شرکت ملی نفت ایران اعلام شده است.

فکور افزود: یک لایه دیگر نیز در حال اکتشاف داریم که حفر اولین چاه اکتشافی روی آن به اتمام رسیده و چاه دوم را نیز در حال حفر داریم و بعد از انجام آزمایشات مخزن به نتیجه قطعی در این لایه نیز می‌رسیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۳۵۲۴۱ بازدید