- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - http://pedec.ir -

شرکت ملی نفت ؛موفق ترین شرکت ایران در جذب سرمایه گذاری خارجی

شرکت ملی نفت ایران به دلیل جذب بالاترین میزان سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال گذشته، به رتبه اول کشور در این زمینه دست یافت و در این راستا، از احمد قلعه بانی؛ مدیرعامل این شرکت تقدیر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، بر پایه ارزیابی به عمل آمده توسط سازمان سرمایه گذاری خارجی و کمک های اقتصادی و فنی ایران ، شرکت ملی نفت ایران در جذب سرمایه های خارجی در سال ۸۹ به عنوان شرکت برتر شناخته شده است.

بر اساس این گزارش، بهروز علیشیری؛ رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در لوح تقدیری که به این منظور به احمد قلعه بانی، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اهدا شد، از زحمات و حمایت های بی دریغ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و همکاران وی در عرصه توسعه اقتصادی کشور به ویژه در حوزه جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی قدردانی کرده و ضمن آرزوی توفیق روزافزون در تداوم خدمت به کشور، اظهار داشته است: بدون تردید خدمت صادقانه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موهبتی بی بدیل و ماندگار برای کسانی است که پیشرفت، تعالی و عظمت ایران اسلامی را برای خود افتخاری بزرگ می دانند.

احمد قلعه بانی؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در این ارتباط به خبرنگار ما گفت:  اگرچه شرکت ملی نفت ایران به دلیل جذب بیشترین میزان سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال ۸۹، به عنوان شرکت برتر در سطح کشور انتخاب شده است، اما باید توجه داشت که پتانسیل های صنعت نفت در بخش بالادست بسیار فراتر از حجم سرمایه گذاری های خارجی جذب شده است و این میزان باید بیش از پیش افزایش یابد که انتشار آگهی های فراخوان شرکت ملی نفت برای جذب سرمایه گذاران از جمله اقدامات این شرکت در این مسیر است.

وی با اشاره به هدفگذاری جذب ۱۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در صنعت نفت طی برنامه پنجم توسعه، تصریح کرد: بین ۶۰ تا ۷۰ درصد از این میزان سرمایه گذاری باید از سوی بخش خصوصی صورت گیرد.

قلعه بانی خاطرنشان کرد: جذب سرمایه گذاری های خارجی در کشور، بیش از پیش نیازمند نهادسازی است و لازم است قوانین و مقررات مربوط به تسهیل این فرایند، تدوین شوند.

[1] [2] [3] [4]