سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ EN
شامگاه گذشته انجام شد

اتمام موفقیت‌آمیز مسیرسازی در صعب‌العبورترین منطقه طرح احداث خط لوله گوره-جاسک

دشوارترین بخش از عملیات لوله گذاری طرح انتقال نفت گوره – جاسک در صعب العبورترین منطقه در کوتاه ترین زمان ممکن و با بیشترین دقت، شامگاه چهارشنبه (۲۰ اسفند ماه) با موفقیت به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، قائم مقام مجری طرح احداث خط لوله گوره جاسک گفت: عملیات دشوار نصب بخشی از خطوط لوله طرح گوره-جاسک در پیچیده ترین شرایط جغرافیایی و منطقه ای چهارشنبه شب با تلاش شبانه روزی مجموعه کارفرما و پیمانکار با موفقیت انجام گرفت.

علی جعفرزاده افزود: این منطقه صعب العبور در کیلومتر ۲۶۲ و در گستره ۲-۱ قرار دارد که از میان کوه های شمال بوشهر عبور کرده و به دلیل عدم وجود جاده دسترسی، عملیات جابه جایی و نصب خطوط لوله را سخت کرده بود.

وی گفت: به دلیل موقعیت جغرافیایی این منطقه و عبور از کوه های صعب العبور و همچین وجود شیب های تند و تعدد آبروها، هیچ جاده ای برای دسترسی و عبور تریلرهای حامل لوله و انتقال تجهیزات وجود نداشت و این منطقه به طول ۵۰ کیلومتر از میان کوه های بوشهر سخت ترین محدوده ای بود که موفق شدیم آن را برای نصب خط لوله آماده کنیم.

قائم مقام مجری طرح احداث خط لوله گوره-جاسک با اشاره به شرایط پیچیده انتقال تجهیزات مسیرسازی در این منطقه که از چند ماه قبل آغاز شده و به اتمام رسیده بود و نیز عملیاتی همچون ریسه کردن، حفاری کانال و جوشکاری، تاکید کرد: در صورتی که انجام این عملیات مانند پروژه های دیگر در مدت زمان عرف و معمول انجام می گرفت، می بایست دست کم بیش از یک سال به طول می انجامید اما در حال حاضر با همت بی نظیر و مدیریت دقیق مجموعه دست اندرکاران در مدت زمانی کوتاه و به نحو احسن محقق شده است.

بنابر این گزارش، پیشرفت فاز نخست طرح عظیم و راهبردی گوره-جاسک تاکنون بیش از ٩٠ درصد بوده است و پیش بینی می شود عملیات جوشکاری خطوط لوله این طرح تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک، طرحی ملی و راهبردی است که با حمایت دولت و راهبری شرکت ملی نفت ایران و با هدف ایجاد ظرفیت انتقال یک میلیون بشکه نفت خام در روز، ذخیره‌سازی و صادرات آن از طریق پایانه جدید جاسک، تضمین استمرار صادرات نفت خام، تمرکززدایی از پایانه‌های صادراتی و متنوع‌سازی آن و توسعه پایدار و اشتغال‌زایی در سواحل مکران اجرا می‌شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۲۳:۰۸۴۸۱ بازدید