سال حمايت از كالای ايرانی
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ EN

بورس نفت ایران سایر بورس‌های منطقه را تقویت می کند

معاون اول رئیس جمهوری در مراسم افتتاح بورس نفت اظهار کرد: ما به دنبال افزایش ظرفیت سرمایه گذاری در بورس نفت هستیم و با گشایش این بورس، سایر بورس های منطقه نیز تقویت خواهند شد.

به گزارش خبرنگار شانا، محمدرضا رحیمی امروز (چهارشنبه ۲۲ تیر) در مراسم افتتاحیه بورس نفت اظهار کرد: امروز در سال جهاد اقتصادی با تلاش تمام مسئولان، اتفاق بزرگی رخ داد و افتتاح بورس نفت سبب شد تا شاهد تحولی بزرگ در تاریخ صنعت نفت ایران باشیم.

وی افزود: با افتتاح بورس نفت، فعالان اقتصادی می توانند وارد بورس شوند و بورس نفت عاملی خواهد بود تا روند جذب سرمایه خارجی نیز افزایش یابد.

رحیمی افزود: به یاری خداوند، فضای عمومی کشور استثنایی است و شرکت های پیمانکاری، تولیدکنندگان و همه فعالان صنعت نفت با سیاست های حمایتی دولت در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دارند.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: پیشرفت ایران نشان دهنده خلاقیت های تلاشگران ایرانی است و تلاشگران صنعت نفت نشان دادند که با شعار «ما می توانیم» می توانند به تمام اهداف خود دست یابند.

رحیمی اظهار کرد: وزارت نفت در دولت دهم، توفیق خدمات زیادی به کشور داشته است؛ به طور مثال با خودکفایی در تولید بنزین و ورود نفت کوره، بنزین و نفت خام به بورس، صنعت نفت ایران شاهد آینده ای روشن خواهد بود.

وی گفت: صنعت نفت با پیشینه تاریخی خود، قابلیت توسعه صنایع بالادستی را همواره داشته است و اکنون تلاشگران صنعت نفت ایران در خارج از مرزها نیز حضوری فعال دارند.

رحیمی ادامه داد: صنعت نفت، زمینه ساز رونق و محرک اقتصاد کشور است و با افزایش بالندگی این صنعت و افزایش بهره وری توسعه کشور نیز شتاب خواهد گرفت.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: اکنون شرایط مناسبی برای حضور و مشارکت بخش خصوصی فراهم شده است و با واگذاری صنایع پایین دستی به بخش خصوصی، بدون تردید مشارکت این بخش در صنعت نفت افزایش خواهد یافت.

رحیمی افزود: وزارت نفت باید برای ارتقای تخصص و آموزش در اکتشاف، حفاری، مهندسی و ساخت سرمایه گذاری های بیشتری را انجام دهد.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: امروز روز بزرگی در اقتصاد ایران است و جا دارد که از همکاران در دولت های نهم و دهم برای راه اندازی این بورس تشکر کنیم.

وی افزود: امیدواریم این بورس سبب شود تا سرمایه گذاران و خریداران در داخل کشور نیز حضوری فعال در بورس نفت داشته باشند.

رحیمی همچنین با تشکر از پیگیری های دکتر میرکاظمی، وزیر پیشین نفت گفت: امروز بورس نفت با پیگیری های مهندس علی آبادی به بهره برداری رسید.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۲۵۲۱۷ بازدید