- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - http://pedec.ir -

بیش از ۹۰ درصد کالاهای مورد نیاز پروژه احداث مخازن ذخیره سازی نفت خام در طرح ملی انتقال نفت گوره جاسک در داخل کشور تامین خواهد شد

http://pedec.ir/file_upload/jask-3.mp3 [1]

عبداله احمدی مجری پروژه احداث مخازن ذخیره سازی نفت خام در طرح ملی  انتقال نفت  خام گوره – جاسک گفت: بیش از ۹۰ درصد از کالاهای مورد نیازِ پروژه احداث مخازن ذخیره سازی نفت خام در طرح ملی انتقال نفت خام گوره- جاسک از داخل کشور تامین خواهد شد.

تا کنون نزدیک به ۵۰ درصد کالاها و تجهیزات مورد نیاز  سفارش گذاری شده و ما بقی نیز تا دو ماه آینده تعیین تکلیف خواهد شد  همچنین طراحی و اجرای این پروژه نیز ۱۰۰ درصد در داخل کشور انجام می گردد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، احمدی ضمن اشاره به واگذاری این پروژه در قالب B.O.T (ساخت، بهره برداری و واگذاری) به مشارکت سرمایه گذاری امید و پترو امید آسیا اظهار کرد:  پس از واگذاری این پروژه در مهرماه ۹۷  به این مشارکت ایرانی،  طراحی پایه و تحکیم بستر زمین انجام و فعالیت های اجرایی  آن از آذرماه ۹۸ شتاب مضاعف گرفت.

[2]

احمدی در ادامه گفت: طبق برنامه زمانبندی دو میلیون بشکه از این مخازن تا پایان سال ۹۹ و مابقی آن تا آبان سال ۱۴۰۰ بهره برداری می گردد.

وی همچنین افزود: علاوه بر احداث مخازن ذخیره سازی نفت، احداث نیروگاه برق به ظرفیت ۱۴ مگا وات تا پایان امسال و کارخانه آب شیرین کن به ظرفیت ۵۵۰ متر مکعب در روز تا انتهای پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.

احمدی  به وضعیت اشتغال زایی در این پروژه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر نزدیک به ۶۰۰ نفر در محل اجرای پروژه مشغول به کار می باشند که تا دو ماه آتی  این میزان به بیش از ۲۰۰۰ نفر افزایش خواهد یافت و برای بیش از ۵ هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی خواهد شد. [3]

احداث مخازن ذخیره سازی نفت خام با ظرفیت ۳۰ میلیون بشکه در زمینی به مساحت ۴۶۰ هکتار در سواحل مکران؛ بخشی از برنامه ریزی انجام شده  ی این پروژه در آن منطقه است که در حال حاضر فاز اول احداث این مخازن به ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه در ۶۵ کیلومتری غرب جاسک در دست احداث است.

[4] [5] [6] [7]