- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - http://pedec.ir -

بازدید سه روزه معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران و مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از طرح ملی انتقال نفت گوره جاسک

http://pedec.ir/file_upload/bazdid-2.mp3 [1]

رضا دهقان، معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران و تورج دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت به همراه جمعی از مدیران نفتی طی ۳ روز از روند اجرایی همه‌ی فعالیتها، در طرح ملی گوره جاسک بازدید به عمل آوردند و در جریان روند پیشرفت طرح قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، رضا دهقان پس از بازدید از این طرح از روند پر شتاب فعالیت های اجرایی در همه بخش های این طرح ملی خبرداد و گفت: در تمامی بخش های این طرح یکهزار کیلومتری که شامل ۵ تلمبه خانه، ‌۲ ایستگاه توپک رانی، ۶ گستره خط لوله، پایانه صادراتی و مخازن ذخیره سازی است، عملیات اجرایی با سرعت خوبی در حال انجام است.

وی به دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با شیوع ویروس کرونا و محدودیت های کاری و کندی کار که  ناشی از دوران اوج شیوع این ویروس بود، اشاره داشت و افزود: از اسفندماه سال گذشته تا ۲۳ فروردین ماه امسال، مطابق با دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا فعالیت های طرح  محدود و کنترل گردید اما از ۲۳ فروردین ماه و همزمان با اعلام این ستاد مبنی بر شروع مجدد فعالیت های ضروری و کم خطر، پروتکل های بهداشتی ویژه ای برای مبارزه با شیوع این ویروس در شرکت ملی نفت تهیه ودر اختیار کارفرمایان و پیمانکاران قرارداده شد و از آنها خواسته شد تا به منظور حفظ سلامت مردم بومی و نیروی کار دقیقاً مطابق با این دستورالعمل های بهداشتی فعالیت کنند.

دهقان ضمن تشکر از استانداری ها، فرمانداری ها، وزارت راه و پلیس راه و همچنین سایر نهادهای مربوطه که در این مدت در پیشرفت فعالیت های اجرایی طرح همکاری داشتند گفت: بدون همکاری و مساعدت این نهادها و مردم شریف بومی، این طرح ملی و استراتژیک اجرایی نخواهد شد. در عین حال ما تمامی تمهیدات لازم را برای تامین صحت و سلامت مردم به کار می بریم تا فعالیت های طرح با شتاب بیشتری اجرا شود و بتوانیم تا پایان سال از این طرح ملی و استراتژیک بهره برداری نماییم و اولین بشکه های نفت در لوله های این پهنه‌ی ۱۰۰۰ کیلومتری پمپاژ شود و منافع کشور و مردم عزیزمان تامین شود.

تورج دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت نیز پس از برگزاری جلسات با پیمانکاران و بازدید ازآخرین وضعیت پیشرفت طرح اظهار کرد: براساس توافق ها و تدابیر اندیشیده شده در این جلسات مقرر گردید تا پایان آبان ماه کلیه لوله ها به گستره ها منتقل شوند و تا قبل از پایان سال عملیات اجرای گستره ها به پایان برسد.

وی همچنین ادامه داد: در بخش تلمبه خانه ها نیز تدابیر لازم جهت تسریع در فرایند خرید تجهیزات مربوط به تلمبه خانه ها انجام شده است.

دهقانی در پایان به روند اجرایی طرح اشاره داشت و گفت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته و روند پرشتابی که در اجرای فعالیت های طرح در نظر گرفته شده امیدواریم که تا پایان سال ۹۹ از این طرح بهره برداری نماییم.

[2] [3] [4] [5]