- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - http://pedec.ir -

تکمیل و راه‌اندازی مخازن ذخیره سازی، طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در اولویت است

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، دکتر تورج دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت به همراه تعدادی از مدیران این شرکت از طرح احداث مخازن استراتژیک نفت خام گوره و امیدیه بازدید بعمل آوردند.

دکتر دهقانی در جریان این بازدید، برلزوم تکمیل و راه‌اندازی مخازن ذخیره سازی مطابق با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تأکید نمودند.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: ضرورت پیگیری‌ها، تلاش مستمر در این راستا، رفع موانع و شناخت دقیق مسائل جهت دستیابی به اهداف از اولویت‌های اجرایی این طرح می‌باشد.

مرجان محمدی، سرپرست طرح احداث مخازن استراتژیک نفت خام بیان داشت: نقش ذخیره سازی نفت خام در شرایط کنونی و ضرورت پایداری زنجیره تولید و توزیع نفت خام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و همچنین کاهش هزینه‌های ذخیره‌سازی در نفتکش‌های شناور ازجمله اهداف مهم این طرح می‌باشد.

بنابراین گزارش، طرح احداث مخازن استراتژیک ذخیره‌سازی نفت خام گوره با ظرفیت ۴ میلیون بشکه نفت، در ۴۰ کیلومتری شمال بندر گناوه و در استان بوشهر و مخازن استراتژیک ذخیره‌سازی امیدیه با ظرفیت یک میلیون بشکه نفت، در ۱۴ کیلومتری غرب شهرستان امیدیه در استان خوزستان واقع شده‌اند.

[1] [2] [3] [4]