سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ EN
دکتر تورج دهقانی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت:

با تکمیل فاز یک میدان نفتی آذر تا پایان سال ۹۸، تولید نفت از این میدان به ۶۵ هزار بشکه در روز خواهد رسید

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، دکتر تورج دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت طى بازدید دو روزه (سه شنبه و چهارشنبه، ۹ و ۱۰ مهرماه)، به همراه جمعی از مدیران و مجری این طرح، از طرح  توسعه میدان نفتی آذر بازدید بعمل آورد.

بنابراین گزارش، دکتر تورج دهقانی در جریان این بازدید از چاه شماره ۱۸، واحد تولید هوا، واحد تولید نیتروژن، تزریق مواد شیمیایی آب خام، پکیج آب مقطر و همچنین ردیف های فرآورشی ۱ و ۲، اتاق کنترل، مرکز فرآورش (CPF)و بخش آتش‌نشانی طرح توسعه میدان نفتی آذر بازدید بعمل آورد و در جریان آخرین وضعیت پیشرفت توسعه این میدان قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، میدان نفتی آذر را ازجمله مهمترین میادین نفتی مشترک کشور برشمرد و گفت: توسعه این میدان مشترک نفتی از حدود ۲ سال پیش آغاز شده است و طی ۲ سال گذشته تولید نفت قابل قبولی را برای کشور فراهم آورده است.

وی افزود: با توجه به پیشرفت قابل ملاحظه ای که در زمینه ی حفاری چاهها در این میدان مشترک شاهد بوده ایم ساخت و راه اندازی تأسیسات این میدان و تأسیسات واحد فرآورشی مرکزی در دستور کار و در حال انجام میباشد و امیدواریم با تلاش همکاران شرکت مهندسی و توسعه نفت و همچنین نظارت و کنترل مستمر در این راستا، شاهد افزایش ۳۰ هزار بشکه ای در طرح توسعه میدان نفتی آذر تا پایان سال جاری باشیم.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۱۸ حلقه چاه تولیدی در میدان نفتی آذر حفاری شده است و این چاهها تقریباً آماده ی تولید میباشند. وی خاطرنشان کرد، گلوگاه تولید از این چاههای حفاری شده مستلزم تکمیل واحد فرآورشی مرکزی می باشد و ابراز امیدواری کرد، با تکمیل هر چه سریعتر واحد فرآورشی مرکزی این افزایش تولید محقق گردد.

تورج دهقانی گفت: با توجه به برنامه ریزیهایی که در این میدان صورت گرفته است، مقرر شده است که بر اساس یک برنامه زمانبندی مشخص، واحدهای مختلف مرکز فرآورش بنا به اولویت به مرحله ی تکمیل و بهره برداری برسند.

وی افزود: بکارگیری حداکثری از توانمندی نیروهای بومی و پیمانکاران داخلی و استفاده از تولیدات داخلی، ازجمله اقداماتی است که در مسیر توسعه در طرح آذر صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در پایان بیان داشت: با تکمیل کلیه واحدهای فرآورش تا پایان سال جاری همه ی چاههای حفاری شده در میدان نفتی آذر وارد مدار تولید خواهند شد و توان تولید ۶۵ هزار بشکه ای از این میدان مشترک نفتی را برای کشور به ارمغان خواهد آورد.

+ گزارش تصویری

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۱۱,۸۴۸ بازدید