0 شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC | طرح مطالعات تزريق آب در مخازن نفتی، افزايش راندمان و ازدياد برداشت از ميادين نفتی را فراهم می سازد
سال جهش تولید
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ EN
سعيد مصطفوی مجری پروژه مطالعات تزريق آب در مخازن نفتی حوزه كارون؛

طرح مطالعات تزریق آب در مخازن نفتی، افزایش راندمان و ازدیاد برداشت از میادین نفتی را فراهم می سازد

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، سعید مصطفوی مجری پروژه مطالعات تزریق آب در مخازن نفتی حوزه کارون ضمن اشاره به اهمیت این طرح در افزایش راندمان و ازدیاد برداشت از میادین نفتی گفت: “طرح مطالعاتی تامین، تصفیه و انتقال آب به میادین نفتی حوزه کارون به عنوان پیش نیازی برای اجرای طرح های IPC بوده و ابزاری برای جلوگیری از افت فشار، افت میزان تولید و همچنین افزایش راندمان و ازدیاد برداشت از میادین نفتی می باشد که بدلیل اهمیت موضوع از سال ۹۶ تعریف و آغاز شده‌است.

مصطفوی افزود: ” در حال حاضر مطالعات مفهومی این طرح توسط مشاور تهیه و کامل شده است و مراحل مهندسی پایه آن نیز در حال انجام است. بر اساس بررسی های انجام شده و نظر به کیفیت و حجم آب مورد نیاز، برداشت آب برای تزریق از محل خلیج فارس انتخاب شده و مسیر عبور خطوط لوله، نهایی گردیده است”.

وی همچنین در ادامه اعلام کرد: “مراحل اجرایی این طرح در ۵ بسته کاری برنامه ریزی شده که شامل تاسیسات دریایی و ساحلی در نقطه برداشت آب، تصفیه خانه، تلمبه خانه، خطوط انتقال و مخازن انتهایی تحویل آب در ۴ نقطه در کنار میادین نفتی خواهد بود”.

در حال حاضر ۸ میدان از میادین نفتی تحت پوشش این طرح قرار می گیرند که عبارتند از: میدانهای  نفتی منصوری، آب تیمور، یادآوران، آزادگان جنوبی، یاران شمالی، یاران جنوبی و جفیر.

مجری پروژه مطالعات تزریق آب در مخازن نفتی حوزه کارون گفت: “پیش بینی می شود تا پایان مردادماه سال جاری مطالعات مهندسی پایه تکمیل و همچنین اسناد مناقصه این طرح آماده شود”.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۶۵۸۲ بازدید