سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ EN
طی جلسه‌ای با حضور استاندارمحترم خوزستان، مديرعامل شركت مهندسی و توسعه نفت و ذينفعان؛

مشکلات اجرای خط لوله تامین گاز نیروگاه غرب کارون بررسی شد

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، دکتر تورج دهقانی مدیرعامل شرکت متن روز چهارشنبه  (۲۱ آذر ماه) طی جلسه‌ای با حضور استاندار و معاونین استانداری خوزستان، شرکت‌های ذینفع ازجمله شرکت ملی گاز، شرکت توسعه نیشکر و مجموعه مدیران مربوطه شرکت مهندسی و توسعه نفت، بمنظور رفع مسائل و ارائه راه حل‌هایی مبنی بر تسریع در روند اجرای پروژه‌ نیروگاه غرب کارون و تعامل با نیروهای بومی این منطقه، راهکارهایی در این خصوص ارائه دادند.

در این جلسه مشکلات و موانع موجود در خصوص اجرای خط لوله تامین گاز نیروگاه غرب کارون مطرح گردید که خوشبختانه توافق طرفین در این خصوص حاصل گردید و انجام کار در چند روز آینده تسریع خواهد شد.

دکتر تورج دهقانی مدیرعامل شرکت متن با بیان اینکه پروژه احداث نیروگاه غرب کارون و تأسیسات جانبی ازجمله طرح‌های زیربنایی حوزه غرب کارون محسوب می شود گفت: این پروژه ظرفیت تولید ۵۰۰ مگاوات برق را دارد و بخشی از این ظرفیت برای تزریق برق به شبکه سراسری خوزستان بویژه در فصل گرم سال مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی افزود: بخشی از برق تولیدی از این نیروگاه نیز بمنظور تزریق به شبکه برق سراسری استان خوزستان در دستور کار قرار گرفته است و جهت این امر، لازم است پروژه انتقال گاز به نیروگاه با خط لوله ۳۶ اینچ به طول ۵۰ کیلومتر از خط گاز سراسری اهواز _ آبادان به نیروگاه انجام گیرد. در این راستا با هماهنگی‌ها‌ی بعمل آمده با استانداری خوزستان فعالیت‌های فوق الذکر بمنظور اجرای هر چه سریعتر در حال پیگیری می باشد.

دهقانی بیان داشت: فعالیت‌های انتقال برق اولیه ورودی به نیروگاه غرب کارون بمنظور راه‌اندازی نهایی این پروژه از پست شهید بقایی در حال انجام است و با تکمیل این بخش‌ها تا پایان سال جاری، فاز اول این پروژه در مرحله‌ی راه اندازی قرار خواهد گرفت. که با توجه به تأمین برق میادین نفتی غرب کارون امر توسعه و تولید را تسریع می‌بخشد و از اهمیت ویژه‌ای در این میادین برخوردار است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۳:۳۲۹۶۳ بازدید