سال حمايت از كالای ايرانی
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ EN
قدردانی استاندار هرمزگان از وزارت نفت؛

توسعه مکران، بخشی از ظرفیت‌های بالقوه هرمزگان را شکوفا می‌کند

استاندار هرمزگان از وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران به دلیل اهتمام به توسعه منطقه مکران قدردانی کرد و گفت: توسعه این منطقه در شکوفا شدن بخشی از ظرفیت‌های بالقوه فراوان استان هرمزگان موثر است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، فریدون همتی عصر یکشنبه (هشتم مهرماه) در آیین امضای قرارداد ساخت مخازن ذخیره‌سازی نفت خام و تأسیسات جانبی آن در بندر جاسک با ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه، اظهار کرد: هرمزگان در زمینه‌های مختلف اقتصادی از جمله انرژی، ظرفیت‌های فراوانی دارد و ۴۰ درصد فرآورده‌های نفتی مورد نیاز کشور در این استان (پالایشگاه نفت بندرعباس و پالایشگاه میعنات گازی ستاره خلیج فارس) تولید می‌شود.

وی اجرای طرح انتقال نفت گوره – جاسک را از حیث افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی نفت، نقش اثرگذار پدافندی و دیگر عوامل، حائز اهمیت و راهبردی خواند و گفت: با بهره‌مندی از توان بخش خصوصی و فعالان داخلی می‌توانیم از سد تحریم‌ها عبور کنیم.

قرارداد مخازن ذخیره‌سازی نفت خام و تأسیسات جانبی آن با ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه، در قالب روش ساخت، بهره‌‌برداری و واگذاری (BOT) عصر یکشنبه ( هشتم مهرماه) با حضور علی کاردر، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و چند نفر از نمایندگان کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی میان شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و شرکت‌‌های پتروامیدآسیا و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید امضا شد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۵۴۱۹۸ بازدید