سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ EN

۲ پمپ اصلی انتقال نفت وارد تلمبه خانه غرب کارون شد

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، سیروس آقاجری مجری طرح احداث تلمبه خانه غرب کارون امروز سه شنبه (۲۳ خرداد) در جریان بازدید از روند پیشرفت این طرح گفت: پمپ های انتقال نفت خام سنگین قلب تپنده تلمبه خانه غرب کارون هستند و بیان داشت: کلیه مراحل تست و بازرسی حین و بعد از ساخت این پمپ ها پیش از این انجام شده و امروز این ۲ پمپ اصلی انتقال نفت وارد تلمبه خانه غرب کارون شد.
وی افزود: پیش بینی می شود تا ۴۸ ساعت آینده این ۲ پمپ در محل خود نصب شده و تا ۱۰ روز آینده آماده راه اندازی شوند.
پیشرفت ٩۵ درصدی طرح توسعه تلمبه خانه غرب کارون
آقاجری با بیان اینکه طرح خطوط لوله انتقال به عنوان یک طرح استراتژیک، نفت تولیدی میادین غرب کارون را به مبادی صادراتی ارسال می کند، تصریح کرد: طرح خطوط لوله و تاسیسات جانبی انتقال نفت خام میادین غرب کارون با حمایت مدیران ارشد صنعت نفت و شرکت ملی نفت ایران طی یکسال گذشته ۵۰ درصد پیشرفت داشته و هم اکنون به پیشرفت ۹۵ درصدی رسیده است.
مجری طرح خطوط لوله و تاسیسات جانبی انتقال نفت خام میادین غرب کارون در شرکت متن تاکید کرد: ارسال نفت تولیدی میادین مشترک غرب کارون به مبادی صادراتی با کم ترین هزینه، سرعت بهینه و کیفیت بالا اهمیت اساسی دارد.
وی افزود: برنامه از پیش تعیین شده این است که نفت تولیدی با ظرفیت روزانه ۳۲۰ هزار بشکه نفت سنگین و ۲۵۴ هزار بشکه نفت سبک از تلمبه خانه غرب کارون به سمت تلمبه خانه امیدیه انتقال داده شود و از آن جا در دو مرحله نفت سنگین به پایانه بهرگان رفته و نفت سبک نیز در امیدیه به شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تحویل شده و با کمک خطوط لوله موجود به پایانه خارک منتقل شود.
آقاجری در ادامه گفت: در حال حاضر انتقال نفت به صورت ترکیبی با ظرفیت روزانه ٢۵٠ هزار بشکه از طریق خط کنار گذر تلمبه خانه غرب کارون به بوستر اهواز ارسال می شود.
وی افزود: برنامه نهایی ما رسیدن به ظرفیت انتقال ۷۰۰ هزار تا یک میلیون بشکه نفت خام در روز است که از طریق طرح توسعه تلمبه خانه ها که در دستور کار قرار دارند، محقق خواهد شد؛ طرحی که در مرحله انجام مناقصات و انتخاب پیمانکار قرار دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۳ خرداد ۱۳۹۶ساعت: ۱۴:۲۶۹۴۱ بازدید